Marmaris'te Sarıana Türbesi'ni Kundaklayan Yakalandı

Marmaris'te Sarıana Türbesi'ni Kundaklayan Yakalandı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, bir hafta önce beş asırlık Sarıana Türbesi'ni benzin dökerek kundakladığı öne sürülen 38 yaşındaki Şükrü K., polis tarafından yakalandı.

Marmaris'te Sarıana Türbesi'ni Kundaklayan Yakalandı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, bir hafta önce beş asırlık Sarıana Türbesi'ni benzin dökerek kundakladığı öne sürülen 38 yaşındaki Şükrü K., polis tarafından yakalandı. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Şükrü K., nöbetçi sulh ceza hakimliği kararıyla Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

Marmaris'te Kanuni Sultan Süleyman'a Rodos seferi öncesi yol gösterdiği rivayet edilen Sarıana'nın cami bahçesine yapılan türbesi, geçen 27 Eylül gecesi saat 02.30'da, benzin dökülerek ateşe verildi. Alevler itfaiye tarafından söndürülürken polis, görgü tanıklarının ifadesine başvurup, MOBESE kayıtlarını izledi. Olay yerinden kaçan kirli sakallı, kasklı motosiklet sürücüsünü bulmak için 10 kişilik özel ekip kurdu.

Bir hafta süreyle 12 sokağın ve bir caddenin MOBESE, işyerleri güvenlik kameralarını inceleyen polis, daha önceden kundaklamadan suç kaydı bulunan Şükrü K.'nın, türbeyi kundakladığını tespit etti. Şükrü K. dün akşam evinden çıkarken yakaladı.

Suçlamayı kabul etmediği öğrenilen Şükrü K., bugün adliyeye sevk edildi. Psikolojik sorunları olan, sürekli gülüp zafer işareti yapan Şükrü K., nöbetçi sulh ceza hekimliğinin kararıyla Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

- Muğla

Kaynak: DHA