Marmaris'te Orman Yangını

Marmaris'te Orman Yangını

Muğla'nın Marmaris İlçesinin İçmeler Beldesinde Nedeni Henüz Tespit Edilemeyen Bir Sebeple Orman Yangını Çıktı. Akşam Saat 21.45'te Çıkan Yangında Şuana 6 Hektar Alan Kül Oldu.

Marmaris'te Orman Yangını

Muğla'nın Marmaris ilçesinin İçmeler beldesinde nedeni henüz tespit edilemeyen bir sebeple orman yangını çıktı. Akşam saat 21.45'te çıkan yangında şuana 6 hektar alan kül oldu.

Edinilen bilgiye göre, vatandaşların ihbarı ile harekete geçen Orman İşletme Müdürlüğü, Marmaris, İçmeler, Beldibi, Armutalan ve Turunç itfaiyeleri yangına müdahale etti. İçmeler beldesindeki orman lojmanlarının üst kısmında başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İtfaiye ve orman işçilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşında katıldığı söndürme çalışmaları, yükselen alevler karşısında etkili olmazken yangının çıkış sebebiyle ilgili geniş çaplı bir araştırma yapıldığı öğrenildi.

Marmaris'in en çok turist çeken beldesi olan İçmeler beldesindeki kızıl çam ağaçlarının yoğunlukta olduğu ormanda çıkan yangının rüzgarın da etkisiyle Asparan mevkii yönünde hızla ilerlediği öğrenildi. İtfaiye ve orman işçileri yangını kontrol altına almaya çalışıldığı bildirildi.

(LK-MEF-MEF-Y)