Marmaris'te Kutlama ve Bisiklet Yolu Açılışı

Marmaris'te Kutlama ve Bisiklet Yolu Açılışı

Marmaris'te kutlama ve bisiklet yolu açılışıMUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve bisiklet yolunun ikinci etabının açılışı bir dizi etkinlikle kutlandı.

Marmaris'te kutlama ve bisiklet yolu açılışı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve bisiklet yolunun ikinci etabının açılışı bir dizi etkinlikle kutlandı.

Marmaris'te, çoğunluğu belediye çalışanı olan, CHP üyeleri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 1000 kişi, bugün akşam saatlerinde, ellerindeki Türk bayraklarıyla Kemal Elgin Bulvarı'nda toplandı. '10'uncu Yıl Marşı' ve 'İzmir Marşı' eşliğinde kortej yürüyüşü başladı. Kortejde bisikletseverler de, açılan yeni yollarında ve motosikletli trafik polisleri eşlik ettiğinde ilerledi. 4.5 kilometre yürüyen grup, Kordon Caddesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplandı. Kurulan sahnede toplanan kalabalığa hitap eden Marmaris Belediye Başkanı CHP'li Ali Acar, "19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve spor Bayramı kutlu olsun. Cumhuriyet'in kalesi olduğumuzu bir kere daha gösteren halkımıza minnettarım. İkinci etabınızı tamamladığımız bisiklet yolu ile birlikte önemli günümüzü bir arada kutladık. Herkese teşekkür ederim" dedi. Bisiklet sporuna gönül verenlere, belediye başkan yardımcıları tarafından teşekkür plaketi verildi. Makedonya, Ukrayna, Bursa ve İstanbul'dan gelen halk oyunları ekipleri ile dans grupları sahnede hünerlerini sergiledi. Hareketli müziklere vatandaşlar oyunlarıyla eşlik etti.