Marmaris'te Fiatboll Basketbol Şenliği

Marmaris'te Fiatboll Basketbol Şenliği

Muğla'nın Marmaris İlçesinde, Basketbol Gönüllüleri Projesi Kapsamında Her Yıl Düzenlenen "Fiatball Basketbol Şenliği" Başladı.

Marmaris'te Fiatboll Basketbol Şenliği

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, Basketbol Gönüllüleri Projesi kapsamında her yıl düzenlenen "Fiatball Basketbol Şenliği" başladı.

Marmaris'e bağlı Armutalan beldesindeki Kenan Evren İlköğretim Okulu'nda düzenlenen etkinliğin ilk maçı Afyonkarahisar ile Eskişehir arasında oynanırken, başlama atışını Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü yaptı. 1995, 1996 ve 1997 doğumlu sporcuların yer aldığı turnuvaya Van, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Antalya, İstanbul, Balıkesir, Gelibolu, Afyonkarahisar, İzmir, Eskişehir, Samsun, Ankara, Aydın, Mersin ve Armutalan'dan 18 takım katılıyor.

Tofaş Spor Kulübü İdari Koordinatörü Coşkun Teziç, turnuvanın amacının, basketbol eğitimi alan 7-14 yaş grubu çocukların biraraya gelerek, her yıl ülkemizin farklı bir noktasında buluştukları, kaynaştıkları ve spor becerilerini sergiledikleri bir organizasyon olduğunu söyledi. 25-30 Haziran tarihlerinde Armutalan'da yapılacak turnuvada toplam 63 maç yapılacak.

(CG-ATA-Y) 25.06.2008 20:18 TSİ