Marmaris'te Cumhurbaşkanı'nın Kaldığı Oteldeki Çatışmalar Sabaha Kadar Sürdü - Haberler
Haberi Paylaş

Marmaris'te Cumhurbaşkanı'nın Kaldığı Oteldeki Çatışmalar Sabaha Kadar Sürdü

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otel çevresinde darbe girişimcileri ile polis arasında çatışmalar gün ışıyıncaya kadar sürdü. Çatışmalarda 2 polis şehit oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tatilini geçirdiği Marmaris'teki otelden ayrılmasının ardından askerlerle polisler arasında çıkan çatışmalar sabaha karşı sona erdi.

OTELİ DE BOMBALADILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi gününden bu yana Grand Yazıcı Club Turban'da tatil yapıyordu. Darbe girişiminin başlamasından saatler sonra aynı gruba ait Grand Yazıcı Mares'te açıklama yapan Erdoğan, İstanbul'a gitmek üzere ayrıldıktan yaklaşık 1.5 saat sonra askerler helikopterle geldikleri Grand Yazıcı Club Turban'a bomba attı.

VALİLİKTE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Muğla'nın Marmaris İlçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yapılan saldırı sonrası otelde yaşanan gelişmelerin ardından Muğla Valiliği'nde Vali Amir Çiçek başkanlığında kriz masası oluşturuldu. Vali Çiçek ve kurul üyeleri gelişmeleri buradan yönetmeye başladı. Bölgeye Özel Hareket polisleri sevk edildi. Marmaris ilçe merkezinde toplanarak otele yürümek isteyen vatandaşlar ise güvenlik nedeniyle polis engeliyle karşılaştı.

HELİKOPTERDEN İNDİLER

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre,sabaha karşı 4 sularında otel üzerinde bir süre hareketsiz kalan helikopterlerden yüzleri maskeli ve ağır silahlar taşıyan kalabalık bir grup indi. Başlayan çatışma sonrası Olay yerine çok sayıda özel harekat polisi sevk edildi.

2 POLİS ŞEHİT OLDU

Askerlerle polisler arasında bu iki otelin hemen yakındaki üçüncü bir otel olan Case de Maris'te çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre 2 polisin şehit olduğu çatışma bir süre devam etti. Askerler daha sonra helikopterle bölgeden uzaklaştı.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri, çatışma bölgesinde inceleme yaptı.

Marmaris'te Cumhurbaşkanı'nın Kaldığı Oteldeki Çatışmalar Sabaha Kadar Sürdü
Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri