Marmaris'e 7 Yıldızlı Otel Şart

Marmaris'e 7 Yıldızlı Otel Şart

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris'e 7 yıldızlı bir otelin şart olduğunu söyledi.

Marmaris'e 7 Yıldızlı Otel Şart

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris'e 7 yıldızlı bir otelin şart olduğunu söyledi. Acar yer olarak da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Balkaner Grubu'ndan devraldığı 40 bin 770 metrekarelik turistik tesis arazisini işaret ederek, "Bu tür arazilere 7 yıldızlı otel yaparak Marmaris ismini çok daha yukarılara taşıyabiliriz" dedi.

Acar, bugün basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Marmaris'in nitelikli turistik tesisi ve yatağa ihtiyacı olduğunu belirten Acar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Balkaner Grubu'ndan devraldığı 40 bin 770 metrekarelik turistik tesis arazisine değindi. Acar, "Marmaris'in göbeğinde bulunan ve TMSF tarafından daha öncesinde defalarca ihaleye çıkartılan ama alıcı bulamayan bu değerli arazinin turizme kazandırılması Marmaris için bir artı değer olacak. Biz bu arazilerin turizme kazandırılmasından yanayız. Marmaris'in 7 Yıldızlı bir tesise ihtiyacı var ve kurulacak tesis yaptığı yatırımı en kısa sürede amorti eder. Bu tür arazilere 7 yıldızlı otel yaparak Marmaris ismini çok daha yukarılara taşıyabiliriz. Bir an önce bir turizmcinin burayı alarak nitelikli bir tesis yapması lazım" dedi. Acar böyle bir tesisle aynı zamanda kongre turizmine de büyük olanak sağlanacağını vurguladı.

Marmaris'in turizm açısından yenilenmeye başladığını kaydeden Acar, "Bugün bölgeye bakıldığında pek çok otel yenilenme çalışmalarına girişti. Bu süreçle beraber konaklama fiyatları da ikiye katlanacaktır. Bu nedenlerle kapasitesi, yatak sayısı ne olursa olsun tesisler yenilenme yoluna girmelidir" dedi.

Marmaris'in daha önce global krizler sırasında yüzde 50-55'lik doluluk oranlarıyla para kazandığını belirten Acar, dünya ekonomisinde ne olursa olsun, parası olan kaliteli turistin her zaman tatile çıktığını söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan doğal güzelliklere sahip bir destinasyon olan Marmaris'in bundan sonra kaliteli turisti hedeflemesi gerektiğini anlatan Acar, "Bugüne kadar yaşanan krizlerde Marmaris her zaman para kazandı. Ancak artık bu dönemler geride kaldı. Artık kaliteli turist kaliteli hizmet bekliyor. Sadece doğal güzellik yetmiyor. Bugün İngiliz pazarında belli bir düşüş söz konusu olmasına rağmen halen dünya üzerinde pek çok insan tatile çıkıyor. Bizim hedefimizde bunları Marmaris'e çekmek. Biz diğer destinasyonlar gibi yatak sayıları ile rekabet edemeyeceğimizden tek yapmamız gereken kaliteyi artırmak" diye konuştu.

DEB(İÖ/AAA) - Muğla / Marmaris