Marmaralı Doktorlar Diplomalarını Aldı

Marmaralı Doktorlar Diplomalarını Aldı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Bu Yıl Mezun Olan 140 Doktora Diplomaları Verildi. Caddebostan Kültür Merkezi'nde Düzenlenen Törene Katılan Tıp Fakültesi Rektörü Prof. Dr. Mithat Erenus, Öğrencilerinin Artık Meslektaşları Olduğunu Söyledi.

Marmaralı Doktorlar Diplomalarını Aldı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bu yıl mezun olan 140 doktora diplomaları verildi. Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene katılan Tıp Fakültesi Rektörü Prof. Dr. Mithat Erenus, öğrencilerinin artık meslektaşları olduğunu söyledi.

Türkiye'deki 46 tıp fakültesi içinde tercih sıralamasında ilk sırayı koruyan Marmara Üniversitesi TTıp Fakültesi, 20. dönem mezunlarını verdi. Doktor olmaya hak kazanan 140 öğrenciye diploma verilmesi için Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene aileler de katıldı. 140 doktor önce hekimlik andı içerken, tüm hastalara eşit davranacaklarına dair söz verdi. Törende konuşan fakülte dekanı Prof. Dr. Mitat Erenus, "Genç meslektaşlarım düne kadar öğrencimizdiniz. Bu andan itibaren meslektaşımızsınız.

Zor koşullar altında görev yapacağınızı unutmayın. Aldığınız bilgiyi kendi beceriniz ve meslek sevginizle çoğaltarak hizmete dönüştüreceğinizden kuşkumuz yok. Başarılar diliyorum" dedi.

Tıp fakültesini bitirirken ilk 5 sırayı Tufan Çınar, Erdam Durmuş, Melis Demirağ, Burcu Aydın, Bahattin Tanrıkulu paylaştı. Tüm doktorlara diplomaları öğretim üyeleri tarafından verildi. 57'si kız olan 140 yeni doktorun arasında 2 Arnavut, 4 Azeri, 1 Afgan, 1 Bulgar, 1 Etiyopyalı, 2 Kenyalı, 1 Moğol, 1 Tanzanyalı ve 1 Yunan öğrencinin olduğu öğrenildi. Üniversite giriş sınavına göre birinci, tıpta uzmanlık sınavına göre 4. olan fakültenin şimdiye kadar bin 764 mezun verdiği öğrenildi.

(FA-CİN-NÇ-Y)