Marmarabirlik Zeytin Alım Avans Fiyatları Belli Oldu
Haberler » Yerel » Haber

Marmarabirlik Zeytin Alım Avans Fiyatları Belli Oldu

Marmarabirlik'in 2011-2012 zeytin alım kampanyasında uygulanacak avans fiyatlar belli oldu.

Marmarabirlik Zeytin Alım Avans Fiyatları Belli Oldu

Marmarabirlik'in 2011-2012 zeytin alım kampanyasında uygulanacak avans fiyatlar belli oldu. Tavan fiyat 4,10 TL, taban fiyat ise 1,50 TL olarak belirlendi.

Mürefte Zeytin Kooperatifi Başkanı Kahraman Koçer, ürün alımlarının 17 Kasım Perşembe gününden itibaren Mürefte, Hoşköy, Şarköy, Eriklice, İğdebağları, Tepeköy, Çınarlı, Kirazlı, Güzelköy, Gaziköy merkezlerinde başladığını kaydetti.

Koçer, açıklanan zeytin fiyatlarının avans fiyatları olduğunu belirterek, Marmara Birliğin zeytin üreticisine yapacağı ödemeler ile ilgili aldığı karara göre, ödemelerin bir plan dahilinde devam edeceğini, bu plana göre 29 Kasım 2011 tarihine kadar alınan ürün bedellerinin yüzde 60'ının 5 Aralık'ta ödeneceğini belirtti.

30 Kasım ve 3 Aralık tarihleri arası alınan ürün bedellerinin yüzde 60'ının ise 19 Aralık'ta ödeneceğini belirten Koçer, 14 Aralık-27 Aralık tarihleri arası alınan ürün bedellerinin yüzde 60'ının da 2 Ocak'ta ödeneceğini ifade etti.

Kalan ürün bedeli ödemelerinin 30 Mayıs 2012'de ödeneceğini belirten Koçer, yağlık zeytin fiyatının nihai olduğunu, ödeme planı dahilinde tamamının ödeneceğini kaydetti.

Koçer, "Yağlık zeytin fiyatları piyasa fiyatlarına göre revize edilecektir. Kampanya ve sonrası süreç içerisinde birliğimizin mali durumu ve genel ekonomik koşullara bağlı olarak ödeme planı değişebilecektir" dedi.

- TEKİRDAĞ