MARMARA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Marmara Üniversitesi Haberleri

Marmara Üniversitesi haber, Marmara Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marmara Üniversitesi - 28.5.2020
DÜNYADA İLK KEZ İNCELENDİ... ÇAMURDA KORONAVİRÜSE RASTLANDI
-Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, "Dünyada ilk kez, çamur örneklerinden SARS-CoV2 taraması yapan ülke olarak literatürde yerimizi aldık. Bu çok önemli bir gelişmeydi. Bu analizler bize gösterdi ki çamur örneklerinde SARS-CoV2 daha yoğun olarak bulunuyor"  "Şehir içindeki durumu soracak olursanız, pandemi hastanelerine daha yakın olan bölgelerdeki atık su arıtmalarda virüs biraz daha yoğun ama çok radikal farklar yok. Hepsinin girişlerinde SARS-CoV2 var" "Aldığımız atık su numunelerinde SARS-CoV2'nin hangi alt türleri var, mutasyon sonucunda bu türlerde nasıl değişim oluyor bunları gözlemleyebiliyoruz" Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Mertcan ÖZTÜRK /İstanbul,  -TÜRKİYE'de koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılması için devam eden çalışmalarda, önemli sonuçlar elde edildi. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Marmara Üniversitesi - 23.5.2020
Pendik'te İETT otobüsü ile sulama tankeri çarpıştı: 9 yaralı
Yaralılar ambulanslarla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.
Marmara Üniversitesi - 19.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman, yarım asırdan fazla süredir fikri ve ilmi çalışmalarıyla binlerce konferans, seminer, panel, vaaz, hutbe, kurs, yazılı ve görsel medya programı ile eğitim programlarında yer alarak eğitim, öğretim, tebliğ...
Marmara Üniversitesi - 16.5.2020
Uzmanından "Koronavirüs sonrası gelişecek yeni iş yapma modelleri" değerlendirmesi
Prof. Dr. Uzunoğlu, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Marmara Üniversitesi - 15.5.2020
Koç Topluluğu'nda koronavirüs seferberliği
Koçfinans Marmara Üniversitesi Pendik Başıbu¨yu¨k Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 100 bin TL değerinde tıbbi malzeme desteğinde bulundu.
Marmara Üniversitesi - 14.5.2020
Samsung Kids, akıllı cihazlarda çocuklar için güvenli ortamlar oluşturuyor
Samsung'un "İnterneti Tadında Kullan" sosyal sorumluluk hareketi kapsamında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof.
Marmara Üniversitesi - 10.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1839- Askeri hekim yetiştiren Osmanlı öğretim kurumu Mektebi Şahane-i Tıbbiye açıldı. Tanzimat Fermanı'nın getirdiği reform düşüncesinden en çok etkilenen kurumlardan olan "Mektebi Şahane-i Tıbbiye", 1909'da, Haydarpaşa'daki binasına (bugünkü Marmara Üniversitesi) taşındı.
Marmara Üniversitesi - 14.4.2020
Atık sularda Kovid-19 taraması yapılacak
Bu çerçevede, Kovid-19'un su ve atık sulardaki varlığının araştırılması için Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı koordinasyonunda Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Marmara Üniversitesi - 14.4.2020
Atık sularda covid-19 taraması yapılacak
Bu çerçevede, Covid19- virüsünün su ve atık sulardaki varlığının araştırılması için Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı koordinasyonunda Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç.
Marmara Üniversitesi - 14.4.2020
Atık sularda covıd-19 taraması yapılacak
Bu çerçevede, Covid19- virüsünün su ve atık sulardaki varlığının araştırılması için Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı koordinasyonunda Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç.
Marmara Üniversitesi - 9.4.2020
MÜ Pendik Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı
Marmara Üniversitesi (MÜ) Pendik Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete başladı.
Marmara Üniversitesi - 9.4.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
BAKAN KOCA: 829 SİSMİK İZOLATÖRLE GÜÇLENDİRİLEN BAŞIBÜYÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ HİZMETE AÇILDI SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca Marmara Üniversitesi Pendik Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenilenen özellikleriyle hizmete açıldığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Marmara Üniversitesi Haberleri | Marmara Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Marmara Üniversitesi haberleri, son dakika marmara üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Pendik'te banka takipli hırsızlık.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 07:12:44. #1.15#
title