Marmara Depremle Sallandı! - Haberler
Haberi Paylaş

Marmara Depremle Sallandı!

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Marmara Depremle Sallandı!

Bilecik'te İstanbul'da da hissedilen deprem meydana geldi

Bilecik'de bugün saat 19. 09'da meydana gelen Richter ölçeğine göre 4. 7 büyüklüğündeki deprem, paniğe yolaçtı. Maddi hasara yolaçan depremde, ilk belirlemelere göre ölen ve yaralanan olmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre bugün saat 19. 09'da merkez üssü Bilecik olan 4. 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Bilecik'in yanı sıra Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Kütahya ve Bursa'da da hissedildi.

Depremle birlikte Bilecik kent merkezinde vatandaşlar ev ve işyerlerini terkederek sokaklara ve açık alanlara çıktı. Sarsıntıyla birlikte Bilecik Devlet Hastanesi'nde hastalar, önlem amacıyla sedyeyle bahçeye çıkarıldı.

Depremde, kent merkezindeki Ertuğrulgazi Mahallesi'nde bulunan bir hipermarket şubesinde hasara yolaçtı. Hipermarketin bir duvarı hasar görürken, camları kırıldı. Hipermerkette bulunan çalışanlar ile müşterilerin ise yaralanmadığı belirtildi.

Yetkililer ilçe ve köylerde hasar olup olmadığının araştırıldığını; gelen ilk bilgilerde merkeze bağlı Gülümbe Köyü'nde bir evin hasar gördüğünü, Silvi Köyü'nde de bir cami minaresinin yıkıldığını tesbit edildiğini söyledi.

4. 7 büyüklüğündeki depremin ardından saat 19. 25'te merkez üssü Pazaryeri İlçesi olan 2. 7, saat 19. 29'da ise merkeze bağlı Yarhisar - Bilecik

Marmara Depremle Sallandı!

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500