Market Haberleri

Market haber, Market son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Market - 24.11.2021
Süt sektörü ortak açıklamayla çiğ sütün litre fiyatının 4 lira 95 kuruş olmasını talep etti Açıklaması
"Hayvanların kasaba gidişi hızlanacak" Fiyata yapılan bu müdahalenin, uzun vadede üretici ve tüketicinin hayrına olmayacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kaynağı kurutmamız halinde et ve sütte yüksek enflasyon kaçınılmazdır. Uzun süre çiğ süt fiyatlarını sabitlemek, USK'nin özenle hesapladığı maliyet kalemleriyle oynayarak maliyeti düşürmeye çalışmak üreticiyi üretimden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Milyarlarca dolar harcanarak oluşturulan damızlıkların kasaba, üretimi artırmak için verilen milyarlarca liralık desteklerin boşa gitmemesi için üreticilerimizin sesine kulak verilmelidir. Eğer fiyatlar önümüzdeki dönem için hak ettiği oranda revize edilmeden bu şekilde uygulanmaya devam edecek olursa ne yazık ki hayvanların kasaba gidişi hızlanacak, bunu et krizi takip edecektir." Açıklamada, döviz kuruna paralel yem fiyatlarında görülen artışa işaret edilerek, "Son bir yılda süt yemi fiyatı yüzde 51, besi yemi fiyatı yüzde 48, mısır silajı fiyatı yüzde 31, yonca fiyatı yüzde 29, saman fiyatı ise yüzde 15 artmıştır. Çiğ süt fiyatları enflasyonu artırıyor gerekçesiyle müdahaleye maruz kalmakta, buna karşılık yem fiyatları, ilaç fiyatları, elektrik fiyatları, sanayicilerin satış fiyatları, marketlerdeki tüketici fiyatları hiçbir müdahaleye uğramamaktadır.
Market - 24.11.2021
Karacabey'de zabıta ekiplerinden gıda denetimi
Sürdürülen denetimler kapsamında ilçede faaliyet gösteren market, lokanta, pastane, fırın gibi gıda üretimi ve satışı yapılan işletmeler denetlendi.
Market - 24.11.2021
23 Kasım 2021 Haberleri
23 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Market - 24.11.2021
Kartlı ödemeler Ekim'de yüzde 50 arttı
Her 4 iş yerinin 3'ünde temassız ödeme kabul ediliyor Temassız ödemeler sadece kart kullanıcılarına değil iş yeri sahiplerine de büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıcı tarafındaki yaygınlaşmayla beraber iş yeri tarafında da temassız dönüşüm hızla devam ederken bugün her 4 terminalden 3'ünde temassız ödeme yapılabiliyor. En çok temassız işlem yapılan iş yerlerinin ise sırasıyla "market-gıda", "yemek", "akaryakıt" ve "sağlık/kozmetik" sektörlerinde yer aldığı görülüyor.
Market - 23.11.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Marketlerde etiketlerin saat başı değiştirildiğini, insanların artık satış yaptıklarında kar elde edemediğini savunan Kılıçdaroğlu, gıda sektörünün bütün bileşenleriyle bir araya geldiğini, üreticinin elindeki malı satmaktan tedirgin olduğunu, aynı malı, sattığı fiyattan tekrar alamayacağını düşündüğünü anlattı.
Market - 23.11.2021
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin?
Kılıçdaroğlu, mutfakta yangın olduğunu kaydederek, "Açlık, yoksulluk sınırı altında aylık alanlar nasıl geçinecekler? İktidar halcileri suçluyor. Hal esnafıyla konuştum. 'Tarımsal üretimde girdiler çok pahalı. Gübre, ilaç, tohum, sera malzemeleri pahalı. Çiftçilere destek verilmiyor, destekleri de toprak sahiplerine veriyorlar. Kasanın fiyatı, domatesten daha pahalı. Bu çiftçi, üretici ne yapacak? Biz komisyoncuyuz, alacağımız ücret yüzde 8. Fiyatları artırma gibi bir şey yapamayız. 55 milyon ton tarımsal ürün üretiliyor, 29 milyon tonu kayıt dışı. Biz suçlanmak istemiyoruz. Nakliye masraflarından iktidarın haberi yok. Yol, mazot, yağ parası maliyeti etkiliyor. Üretimin paraya çevrilmesinde en garanti yer hallerdir. Bizim en büyük derdimiz bilgi kirliliği. Her türlü denetime açığız, biz kayıt dışı ticareti de engelleyelim dedik. Üretim planlaması yapılması gerekir. Hali kazanan seçimi kazanır' dediler. Birlikte çözeceğiz" dedi.  'ÇİFTÇİ ZARAR EDİYOR' Kılıçdaroğlu, marketlerde saat başı etiket değiştiren elemanlar olduğuna vurgu yaparak, "Türkiye öyle bir noktaya geldi ki satarken zarar ediyor.
Market - 22.11.2021
Avusturya'da 20 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Tüm gün uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle zaruri ihtiyaçların giderildiği, market, eczane gibi alışveriş yerlerinin dışındaki işletmeler, alışveriş merkezleri, restoran ve oteller kapalı tutulacak.
Market - 21.11.2021
20 Kasım 2021 Haberleri
20 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Market Haberleri | Market Haber - Haberler - Sayfa 4 - Market haberleri, son dakika market haber ve gelişmeleri burada. Tarım Kredi Kooperatifi, marketleriyle üretime ve istihdama katkı sağlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 05:03:21. #1.16#

title