Market ve Otobüse Molotof Saldırısı

Market ve Otobüse Molotof Saldırısı

Terör yandaşları Okmeydanı'nda bir markete ve Kurtuluş otobüs durağında halk otobüslerine molotof saldırıları düzenledi.

Market ve Otobüse Molotof Saldırısı

Okmeydanı'nda bir markete, içinde müşteri ve çalışanların olduğu sırada, Kurtuluş otobüs duraklarında özel halk otobüsüne molotof ve taşlarla saldıran örgüt yandaşları yolcuların yaralanmasına sebep oluyordu.

İÇERDE MÜŞTERİ VE ÇALIŞANLAR VARKEN SALDIRDILAR

Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda markette maddi hasar meydana geldi. Taşlı saldırı sırasında marketin camları kırıldı. Saldırının ardından şahıslar ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi. Bazı müşteriler ve çalışanlar bir süre olayın şokunu yaşadı. Saldırının ardından olay yerine ulaşan polis ekipleri çevrede geniş çaplı araştırma yaptı. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ve görgü tanıklarının ifadelerine başvuran ekipler kaçan saldırganların peşine düştü.

YOLCULAR SON ANDA KURTULDU

Kurtuluş otobüs duraklarında özel halk otobüsüne molotof ve taşlarla saldıran örgüt yandaşları yolcuların yaralanmasına sebep oluyordu. Otobüste maddi hasar meydana geldi. Olay, Şişli - Kurtuluş otobüs durağında gerçekleşti. Durağa yanaşan halk otobüsü, bir grup maskeli örgüt yandaşının saldırısına uğradı. İçinde yolcular, bulunan otobüsün önünü kesen saldırganlar ellerindeki molotof ve taşları otobüsün arka kapısına fırlattı. Bu sırada otobüsün kapılarını açan şoför yolcuları hemen tahliye etti. Molotof ve taşların yolculara isabet etmemesi olası bir yaralanma ya da can kaybını da önledi. Saldırı sebebiyle otobüsün camları kırıldı. Şahıslar ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Daha sonra olay yerine çok sayıda polis geldi. Saldırıya uğrayan otobüste inceleme yapan polisler geniş çaplı soruşturma başlattı. Saldırının yapıldığı otobüs şoförü ise sürekli benzer olayların yaşandığını belirterek daha fazla önlem alınmasını istedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.