MARK ZUCKERBERG HABERLERİ

Mark Zuckerberg haber, Mark Zuckerberg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mark Zuckerberg - 19.4.2017
Facebook, Sanal Gerçeklik Platformu Facebook Spaces'i Duyurdu
Ayrıca konferansta konuşan Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, artırılmış gerçeklik teknolojisinin önemine işaret ederek, bu teknoloji sayesinde üç boyutlu efektlerin Facebook'a yüklenen fotoğraflara uygulanabileceğini söyledi.
Mark Zuckerberg - 30.3.2017
Facebook'tan Bağış Toplama Hizmeti
Hayırsever kişiliğiyle bilinen Facebook Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortaklarından Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, 2015 yılının sonunda Facebook'ta sahip oldukları yaklaşık 45 milyar dolar değerindeki toplam hisselerinin yüzde 99'unu gelecek senelerde hayır amaçlı bağışlayacaklarını açıklamıştı.
Mark Zuckerberg - 25.2.2017
Türkiye Vakfı 5. Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, şunları kaydetti: "Türkiye Vodafone Vakfı olarak, 'Teknoloji Hayatın Hizmetinde' vizyonumuzla, mobil iletişim teknolojilerine ilişkin bilgi birikimi ve inovasyon gücümüzü bireylerin ve toplumun hayatını kolaylaştırmak üzere seferber ediyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne, değerli proje ortaklarımız, paydaşlarımız, gönüllülerimiz ve destekçilerimiz ile önemli sosyal projeler gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İş ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan değerli Danışma Kurulu üyelerimizin liderliğinde yürüttüğümüz bu projelerle sosyal sorumluluk alanında öncü işlere imza atıyoruz. Bugün de Danışma Kurulu üyelerimiz ile fikir ve görüş alışverişi yapmak üzere bir araya gelerek vakfımızın son dönem gelişmeleri hakkında kendilerini bilgilendirdik. Yeni dönemde yatırımlarımızın odağını oluşturacak 'Yarını Kodlayanlar' projemiz ile ilgili paylaşımda bulunduk." Türkiye'de eğitimin dijitalleşmesine öncülük etme hedefiyle başlattıkları "Yarını Kodlayanlar" projesinden büyük heyecan duyduklarını ifade eden Süel,"Bu projeyle 7-14 yaş arası çocuklara kodlama eğitimi veriyoruz. Bugüne kadar İstanbul, Samsun, İzmir, Kayseri ve Mardin olmak üzere 5 ilde bin 330 çocuğa kodlama eğitimi verdik. Bu illerde düzenlediğimiz hackathon'larla yaklaşık 600 çocuğa ulaştık. Kodlama ve yazılım mühendisliği, geleceğin meslekleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dolayısıyla, çocuklarımızın sadece birer teknoloji tüketicisi olmayıp teknolojiyi anlaması, üretmesi ve kontrol etmesi de önem taşıyor. Mark Zuckerberg'in de belirttiği gibi, programlama bilgisi en az okuma yazma bilgisi kadar gerekli olacak ve bu eğitime erken yaşlarda başlanması gerekiyor.
Mark Zuckerberg - 25.2.2017
Türkiye Vodafone Vakfı 5'İnci Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, şunları söyledi: "Türkiye Vodafone Vakfı olarak, 'Teknoloji Hayatın Hizmetinde' vizyonumuzla, mobil iletişim teknolojilerine ilişkin bilgi birikimi ve inovasyon gücümüzü bireylerin ve toplumun hayatını kolaylaştırmak üzere seferber ediyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne, değerli proje ortaklarımız, paydaşlarımız, gönüllülerimiz ve destekçilerimiz ile önemli sosyal projeler gerçekleştirdik; gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İş ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan değerli Danışma Kurulu Üyelerimizin liderliğinde yürüttüğümüz bu projelerle sosyal sorumluluk alanında öncü işlere imza atıyoruz. Bugün de Danışma Kurulu Üyelerimiz ile fikir ve görüş alışverişi yapmak üzere bir araya gelerek Vakfımızın son dönem gelişmeleri hakkında kendilerini bilgilendirdik. Yeni dönemde yatırımlarımızın odağını oluşturacak 'Yarını Kodlayanlar' projemiz ile ilgili paylaşımda bulunduk." "Çocukların teknolojiyi anlaması, üretmesi ve kontrol etmesi önemli" Türkiye'de eğitimin dijitalleşmesine öncülük etme hedefiyle başlattıkları "Yarını Kodlayanlar" projesinden büyük heyecan duyduklarını ifade eden Hasan Süel, şöyle devam etti: "Bu projeyle 7-14 yaş arası çocuklara kodlama eğitimi veriyoruz. Bugüne kadar İstanbul, Samsun, İzmir, Kayseri ve Mardin olmak üzere 5 ilde 1.330 çocuğa kodlama eğitimi verdik. Bu illerde düzenlediğimiz hackathon'larla yaklaşık 600 çocuğa ulaştık. Kodlama ve yazılım mühendisliği, geleceğin meslekleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dolayısıyla, çocuklarımızın sadece birer teknoloji tüketicisi olmayıp teknolojiyi anlaması, üretmesi ve kontrol etmesi de önem taşıyor. Mark Zuckerberg'in de belirttiği gibi, programlama bilgisi en az okuma yazma bilgisi kadar gerekli olacak ve bu eğitime erken yaşlarda başlanması gerekiyor.
Mark Zuckerberg - 28.1.2017
Facebook'un Sahibinden Trump'a 'Sığınmacı Kararnamesi' Tepkisi
Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg Facebook hesabında, ABD Devlet Başkanı Donald Trump'ın imzaladığı kararnameden endişelerini dile getirerek, görüşlerini paylaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mark Zuckerberg Haberleri | Mark Zuckerberg Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Mark Zuckerberg haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mark Zuckerberg kimdir, hayatı ve biyografisi. Robotların Dünyayı Ele Geçirme İhtimalinden Korkmaya Başlamalı Mıyız?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 06:16:41. #1.15#
title