Marine Le Pen Haberleri

Marine Le Pen haber, Marine Le Pen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marine Le Pen - 09.12.2019
Devasa sorunlarını çözmeden Fransa'da sular durulmaz
BVA anketi, halkın yüzde 59'unun grevler yaşantısını zora soktuğu halde bu harekete destek verdiğini gösteriyor. Destek işçilerde yüzde 72'ye, kamu çalışanlarında ise yüzde 81'e varıyor. Harekete yönelik en büyük siyasi destek ise yüzde 79 ile Jean Luc Mélenchon'un radikal sol partisi Boyun Eğmeyen Fransa'dan (La France Insoumise [LFI]) ve yüzde 75 ile de Marine Le Pen'in aşırılığını bir ölçüde törpülediği ve adını Ulusal Toplanma (Rassemblement National) olarak değiştirdiği radikal sağ partiden geliyor.
Marine Le Pen - 10.11.2019
Fransa'da bir üniversite öğrencisi maddi sorunları nedeniyle kendini yaktı
Fransa'nın Lyon kentinde, bir üniversite öğrencisi üstesinden gelemediği maddi sorunlar nedeniyle kendini yaktı.
Marine Le Pen - 30.10.2019
Fransa'da cami önündeki silahlı saldırı
Fransız basını, Claude Sinke isimli saldırganın 2015'teki bölgesel seçimlerde liderliğini Marine Le Pen'in yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi'nin adayı olarak Seignanx'da yarıştığını yazmıştı.
Marine Le Pen - 07.10.2019
"Fransa'da iltica sistemi tıkanmış durumda"
Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen, göçün ülkede bir mesele haline geldiğini ve hükümetin öncelikli olarak kendi halkını koruması gerektiğini savunarak, bu konuda bir referandum düzenlenmesi çağrısında bulundu.
Marine Le Pen - 04.10.2019
Fransa'daki aşırı sağcı partiye 8 milyon avro borç
Fransa'da Marine Le Pen'in liderliğini yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisine (RN) 2017'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Fransız bir iş adamı tarafından 8 milyon avro borç verildiği ve bu ödeminin Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) bir bankada yapıldığı ortaya çıktı.
Marine Le Pen - 01.10.2019
İslam düşmanı sağcı yazara "ayrımcılığa teşvik ve kamuya açık hakaret" soruşturması
Sık sık aşırı sağcıların etkinliklerine katılan ve ırkçıların desteğini toplayan polemik yazar Eric Zemmour hakkında Paris Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Zemmour İslam ve göçle alakalı "ayrımcılığa teşvik eden ve kamuya açık hakaret içeren sözler sarf etmekle suçlanıyor. Aşırı sağ partisi Ulusal Birleşme (RN) lideri Marine Le Pen'in siyasetçi yeğeni Marion Marechal Le Pen ile birlikte Cumartesi günü TV'de canlı yayınlanan "Sağın Kongresi" etkinliğinde konuşma yapan Zemmour'un İslam ve göç temalı konuşmalar yaptığı öğrenildi.
Marine Le Pen - 30.09.2019
Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Chirac için cenaze töreni
Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen, Chirac'ın ailesi katılmasını istemediği için törende yer almadı.
Marine Le Pen - 29.09.2019
Fransa Başbakanı'ndan aşırı sağcıların İslam karşıtı sözlerine tepki
Philippe, Demokrasi Hareketinin (MoDem) Guidel semtindeki yaz okulunda yaptığı açıklamada, yazar Eric Zemmour, Marine Le Pen'in yeğeni Marion Marechal Le Pen ve Beziers Belediye Başkanı Robert Menard'ın katılımıyla aşırı sağcıların düzenlediği toplantıda yapılan İslam karşıtı açıklamaları kınadı.
Marine Le Pen - 26.09.2019
Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Chirac'ın hayatını kaybetmesi
Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen de sosyal medya hesabından, "Jacques Chirac ile fikir ayrılıklarımıza rağmen kendisi Fransa'nın denizaşırı ülkeleri aşığıydı ve Irak savaşına karşı çıktı.
Marine Le Pen - 11.09.2019
Eski bakan AP'den aldığı parayı partisi için kullanmış
Öte yandan daha önce aynı suçtan yargılanıp AP'ye maaşları geri ödemek zorunda bırakılan aşırı sağcı lider Marine Le Pen, daha önce bu illegal uygulamanın tüm partilerce yapıldığını dile getirmişti.
Marine Le Pen - 13.06.2019
Avrupa Parlamentosu'ndaki 73 üyeli aşırı sağ grup isim değiştirdi
İtalya'da koalisyon ortağı Lig Partisi lideri Matteo Salvini ve Fransa'da Marine Le Pen'in 'Ulusal Birleşme Hareketi'ni de içeren 73 üyeli grubun yeni adı "Kimlik ve Demokrasi" (ID) oldu.
Marine Le Pen - 13.06.2019
AP'de aşırı sağcılar adını değiştirdi
Fransız aşırı sağcı Marine Le Pen'in Ulusal Birlik Partisi ve İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini'nin Lig Partisinin üyeleri olduğu ENF, Almanya için Alternatif (AfD) partisinin de aralarında bulunduğu Avusturya, Finlandiya ve Danimarka'dan bazı aşırı sağcı partilerin katılımıyla ID'ye dönüştürüldü.
Marine Le Pen - 12.06.2019
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen mahkemeye çıkacak
Fransa'da terör örgütü DEAŞ'a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen hakim karşısına çıkacak.
Marine Le Pen - 12.06.2019
Fransız aşırı sağcı DEAŞ görüntüsü paylaşmaktan mahkeme önünde
Fransa'da aşırı sağın lideri Marine Le Pen ve partisi Ulusal Cephe (RN) Vekili Gilbert Collard, 2015 yılında DEAŞ'ın katliam görüntüsünü paylaşmaktan Nanterre Mahkemesi karşısına çıkacak.
Marine Le Pen - 12.06.2019
ANALİZ - ABD'nin Truva atı, Avrupa'da aşırı sağı birleştiremedi
Bannon, ilk etapta "The Movement'a" açıkça destek veren İtalya'nın mevcut Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini'nin Lig Partisi ve aşırı sağcı "İtalya'nın Kardeşleri" partisinin yetkilileriyle yakın ilişkiler kurdu, Fransa'da aşırı sağcı lider Marine Le Pen'le parti kongresinde aynı sahneyi paylaştı.
Marine Le Pen - 30.05.2019
"AB-Türkiye arasındaki göçmen mutabakatı durumu rahatlatıyor"
İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini ile iş birliğinin nasıl yürüdüğüne ilişkin soruya ise Seehofer, Salvini'nin, aşırı sağcı popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisinin temsilcileri ve Fransa'daki aşırı sağcı lider Marine Le Pen ile gerçekleştirdiği buluşmadan sonra kendisiyle siyasi anlaşma yapmanın mümkün olmadığı yanıtını verdi.
Marine Le Pen - 28.05.2019
ANALİZ - Avrupa Birliği nereye?
- AB karşıtlığı ve popülist söylemler AB'yi destekleyen ana-akım grupların karşısında ise başını mülteci karşıtlığıyla bilinen İtalyan Lega Nord Partisi'nden Matteo Salvini'nin çektiği, Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde kurulmaya çalışılan bir aşırı sağ eğilimli cephenin olduğu görülüyor. Bu cephedeki tüm partilerin tek bir düzlemde buluşabildiklerini söylemek henüz zor olsa da, Fransa'da ilk sırayı alan Marine Le Pen'in partisi Ulusal Birlik (RN), Macaristan'da ilk sırayı alan Viktor Orban'ın partisi Fidesz ile Almanya'da özellikle iklim değişikliğine karşı tutumu nedeniyle eleştirilen ve beklediği başarıyı sağlayamayan Jörg Meuthen'in partisi Almanya İçin Alternatif'in (AfD) ileriki dönemde bu cephe içinde yer almaları bekleniyor.
Marine Le Pen - 27.05.2019
GRAFİKLİ - AP seçimlerinden "değişim talebi" çıktı
Fransa'ya aşırı sağ damgası Yaklaşık 6 aydır sarı yeleklilerin Fransa'da değişim talebiyle sürdürdüğü eylemlerin ardından, ülkedeki AP seçimlerine aşırı sağcı Marine Le Pen'in liderliğindeki Ulusal Birlik Partisi (RN) damga vurdu.
Marine Le Pen - 27.05.2019
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen'den seçim çağrısı
Fransa'da, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ulusal Meclisi feshetmesi ve yeniden seçim düzenlemesi gerektiğini söyledi.
Marine Le Pen - 25.05.2019
Bulgaristan'daki ırkçı adaylar AP'ye girmek için 'İslam düşmanlığı' yapıyor
  LE PEN AFİŞLERİ İrade Partisi'nin (VOLYA) AP seçim kliplerinde Fransa'da aşırı sağcı lider Marine Le Pen de yer aldı.
Marine Le Pen - 25.05.2019
DHA DIŞ - Bulgaristan'daki ırkçı adaylar AP'ye girmek için 'İslam düşmanlığı' yapıyor
LE PEN AFİŞLERİ İrade Partisi'nin (VOLYA) AP seçim kliplerinde Fransa'da aşırı sağcı lider Marine Le Pen de yer aldı.
Marine Le Pen - 23.05.2019
Fransa'da aşırı sağın lideri Le Pen'e 300 bin euro'luk AP borcu
Fransa'da aşırı sağcı lider Marine Le Pen'den, sahte asistan göstererek aldığı 300 bin euro'luk maaş ödemesini geri ödemesi istendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Marine Le Pen Haberleri | Marine Le Pen Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Marine Le Pen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Marine Le Pen kimdir, hayatı ve biyografisi. Fransa'da ertelenen yerel seçimlerin ikinci turu 28 Haziran'da yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 03:09:09. #1.14#

title