MARİLYN MONROE HABERLERİ

Marilyn Monroe haber, Marilyn Monroe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marilyn Monroe - 18.4.2014
Pop Art'ın Babası Warhol Roma'da
Sergide, Warhol'un koleksiyoner yakın arkadaşı Peter Brant tarafından satın alınmış ve Brant Vakfı bünyesinde bulunan 150 eser görücüye çıkarken, bunların arasında, Warhol'un ölmeden önce 1986'da yaptığı İsa'nın son akşam yemeği tablosunun illüstrasyonu, Çinli lider Mao'nun 1972 yapımı büyük boy portresi, 1967 yapımı Elektirkli Sandalye, 1962 yapımı Campell's Soup Can, 1962 yapımı The Shot Marilyns isimli Amerikalı ünlü model ve sinema oyuncusu Marilyn Monroe'nun portresi ile dönemin çok sayıda ünlü isminin fotoğraflarının Warhol yorumu ile sunumu yer aldı.
Marilyn Monroe - 21.3.2014
Şimdi Moda Çene Ucu Estetiği
Çene ucu estetiği dünyada son senelerde en hızlı büyüme gösteren estetik cerrahi operasyonları arasındadır. Özellikle burun estetiği ameliyatları ile birlikte çene ucunda gerçekleştirilen değişimler oldukça ilgi görüyor. Erkekler de bayanlar kadar, bu operasyona ilgi duymakta, daha erkeksi bir görünüm amacıyla çene ucu estetiğine yönelmektedirler. Ülkemizde de hastalarımızdan bu yönde gelen istekler artış göstermektedir. Herhangi bir estetik operasyon geçirmediği iddia edilen ünlü film yıldızı Marilyn Monroe'nun tıbbi kayıtlarında çene ucu estetiği ile ilgili bulgulara rastlanmış olması da bu operasyona olan ilgiyi arttırıyor.
Marilyn Monroe - 10.3.2014
The Sun: Kalçalara Merak İlk Çağlardan Geliyor
Haberde Desmond Morris, büyük kalçalara ilgiliyi anlatırken "Kalçalara aşkımız geçici bir tutku değil, ilk çağlarda çiftlerin buluşmalarındaki çekiciliğe dayanıyor" diyerek kalça merakının çok eskiden örf ve adetlerden kalma olduğuna dikkat çektiği yazıldı. Birçok ünlünün kalça resimlerini yayınlayıp analiz yapan The Sun, Beyonce'nin Partition video klibindeki kalça pozunu büyük resim olarak kullandı. 17 ve 19'uncu yüzyıllarda sanatçıların büyük kalçalı kadınları tercih ettikleri belirtilen araştırmada 1950'lerde Marilyn Monroe, 1980'lerde Jane Fonda, 2000'de Kylie Minogue, 2013'de pop yıldızı Miley Cyrus'u gösterdi.
Marilyn Monroe - 13.9.2013
Artınternational 16-18 Eylül Tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde
Heykeller Haliç'e bakacak Fuar boyunca Haliç Kongre Merkezi'nin Haliç'e bakan kıyısında By The Waterside heykel terası kurulacak. Burada Arik Levy'nin RockGrowth RG5 (Galerist), Tony Cragg'in Black Diabas (Cortesi Contemporary), Saad Qureshi'nin Quicken (Gazelli Art House), Huseyin Bahri Alptekin'in Mattresses to Imaginary Destinations (Rampa), Richard Hudson'ın Marilyn Monroe (Leila Heller Gallery), Saddek Wasil'in Tin Man Was Not Given What He Didn't Already Have (Athr Gallery) adlı heykelleri sergilenecek.
Marilyn Monroe - 4.8.2013
Marilyn Monroe'nun Son Fotoğrafları Satışa Çıkıyor
Ünlü yıldızın ölümünden 6 hafta önce çektirdiği son karelerin bulunduğu 10 fotoğraflık özel albüm, eylül ayında bir müzayedede satışa çıkacak.
Marilyn Monroe - 27.6.2013
Fotoğrafçı Stern, 83 Yaşında Hayatını Kaybetti
Amerikalı yıldız Marilyn Monroe'nun ölümünden önce son fotoğraflarını çeken fotoğrafçı Bert Stern, 83 yaşında hayatını kaybetti.
Marilyn Monroe - 28.5.2013
Papia Islak Mendiller ile Yaza Ferah ve Trendy Girin
1930'lardan bu yana dünyanın en sevilen çizgi karakterlerinden biri olan, Marilyn Monroe, Madonna gibi ünlü isimlere ilham veren Betty Boop sizi de yıldızların dünyasına taşıyacak! İhtiyaç duyulan her an ve her yerde hijyen ve ferahlık sağlayan Papia Islak Mendil serisi Betty Boop'lu yeni tasarımı ile çantalarınızın en şık tamamlayıcısı olacak.
Marilyn Monroe - 25.5.2013
20 Maddede Sezonun İn ve Out'ları
10 Marilyn Monroe dönemi ve David Bowie'nin 'Life on Mars' videosundan sonra gözde mavi far çook IN! Ben gene de yakışanların kullanmasını salık veriyorum.
Marilyn Monroe - 24.5.2013
Kefenin Cebi Yok Ama...
AA muhabirinin çeşitli kaynaklardan derlediği bilgiye göre, Hollywood'un genç yaşta kaybettiği James Dean, Marilyn Monroe, Bruce Lee gibi yıldızlar, ölümlerinin üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına karşın, hala günümüz yıldızları kadar kazanç sağlayabiliyorlar.
Marilyn Monroe - 22.5.2013
Marilyn Monroe'nun Sergi Fotoğrafları Çalındı
Amerikalı yıldız Marilyn Monroe'ya ait fotoğraflar, sanatçının anısına Prag'da açılacak sergi öncesinde çalındı.
Marilyn Monroe - 8.5.2013
Kozzy AVM'de "Şanslı Masa" Sürprizi
Kozzy'de şanslı masanın hesaplarını Humprey Bogart ve Marilyn Monroe ödedi
Marilyn Monroe - 30.4.2013
17. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Görkemli Bir Törenle Sahiplerini Buldu
17. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri ödül gecesine birbirinden eğlenceli sahne şovlarıyla uluslararası üne sahip Ennio Marchetto'nun gösterileri damgasını vurdu. Sürprizlerle dolu gecede "yaşayan çizgi karakter" Ennio Marchetto, taklit sanatını kağıt katlama sanatının incelikleriyle yepyeni bir gerçekliğe kavuşturdu. 18 yıldır 70 ülkede milyonlarca seyirci karşısına çıkan Marchetto, müzik tarihinin kırılma noktalarından seçtiği şarkıları büyülü ve samimi bir dans-ışık koreografisi ile dünyaca bilinen 50 önemli kültürel figürün şovuna dönüştürdü. Marchetto, 1988 yılından beri popüler kültürün ikonik isimlerini sahneye taşıdı. Bu çok özel şovla, Marilyn Monroe'dan, Elvis Presley'e, Madonna'dan, Celine Dion'a insanlığın en yaratıcı figürleri 17.
Marilyn Monroe - 12.4.2013
Güçlü Kadınlara Hayat Veren Ünlüler
MICHELLE WILLIAMS-MARILYN MONROE Şimdiye kadar pek çok Hollywood yıldızının taklit ettiği, dönem dönem stilinin moda olduğu Marilyn Monroe, ölümünün üzerinden yıllar geçmiş olsa da hiçbir zaman popülaritesini kaybetmeyecek gibi görünüyor.
Marilyn Monroe - 11.4.2013
AB Bakanı Bağış, Lüksemburg'da
Timurtaş Onan'ın 6 Haziran'a kadar açık kalacak sergisine hayran kalan Bağış, "Lüksemburg'un başkentinin en önemli meydanında bir İstanbul sergisi gezmekten çok büyük mutluluk duydum. İstanbul Asya'nın en Avrupalı, Avrupa'nın da en Asyalı şehri, buluşma noktası. Ama bugün beni daha da duygulandıran birşey öğrendim. Bu meydanda açılan ikinci sergiymiş. İlki Marilyn Monroe fotoğrafları sergisiymiş.
Marilyn Monroe - 10.4.2013
Nickolas Muray: Bir Fotoğrafçının Portresi
1920'lerde New York'taki en başarılı portre ve moda fotoğrafçısı, Macar asıllı Amerikalı Nickolas Muray'ın (1892-1965) 162 yapıtından oluşan ve küratörlüğünü Salomon Grimberg'in yaptığı "Nickolas Muray: Bir Fotoğrafçının Portresi" sergisinde, Amerikan reklam sektöründe büyük ün kazandığı Lucky Strike, Coca Cola, General Foods gibi markalara ait ilk renkli fotoğraflarla, John Crawford, Marlene Dietrich, Douglas Fairbanks Jr., Greta Garbo, Jean Harlow, Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Claude Monet ve büyük aşkı Frida Kahlo gibi ünlülerin portreleri yer alıyor.
Marilyn Monroe - 17.3.2013
Marılyn Monroe, İkinci Kez Eriş'in Tuvalinde
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bir yıl önce unutulmaz aktris Marilyn Monroe'nun resimlerini yaparak sergi açan ressam Ayla Eriş, çalışmasının devamını yaptı.
Marilyn Monroe - 11.3.2013
Deniz Kaprol Tasarımları Bağdat Caddesi'nde Işıldıyor
Deniz Kaprol'un DNA'dan yola çıkarak tasarladığı ve ölümden sonrasına yanıt aradığı "Yaşamın Şifresi", "The Castle", "Fallen Angels" ve "Marilyn Monroe" koleksiyonlarından eşsiz tasarımlar farklı ve şık olmanın anahtarını sunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Marilyn Monroe Haberleri | Marilyn Monroe Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Marilyn Monroe haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Marilyn Monroe kimdir, hayatı ve biyografisi. Rıdvan Şükür, Cecil Beaton Sergisinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 06:46:21. #1.14#
title