Mardinli Kız Öğrenciye Polis Amcaları Sahip Çıktı

Mardinli Kız Öğrenciye Polis Amcaları Sahip Çıktı

Mardin'de Maddi İmkansızlıklardan Dolayı Okula Gönderilemeyen Kız Öğrenciye Polis Amcaları Sahip Çıktı.

Mardinli Kız Öğrenciye Polis Amcaları Sahip Çıktı

Mardin'de maddi imkansızlıklardan dolayı okula gönderilemeyen kız öğrenciye polis amcaları sahip çıktı.

Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Havaalanı Şube Müdürlüğü'nde çalışan polisler Anafartalar İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Abide Özgün'ün okul masraflarını üstlendi. Havaalanı Şube Amiri Cengiz Çakıltepe; okul ziyaretinde 6. sınıf öğrencisi olan Abide Özgün'ün, yanına gelerek, maddi durumu yetersiz olduğundan dolayı ailesinin kendisini okula göndermek istemediğini söylemesi üzerine Özgün ailesini ziyaret etti. Kız öğrencinin babası olan Aziz Özgün'ün bel fıtığı hastası olmasından dolayı beş yıldan beri işsiz olduğunu anlatan Çakıltepe, "Abide Özgün kızımızın okula devamını sağlamak için daha önce ailesi ile görüştük. Ailesinin durumunun kötü olması üzerine polis arkadaşların kendi aralarında gönüllü olarak topladıkları yardımları onlara getirdik. Kızın babası durumunun iyi olması halinde kızını okula göndereceğini söyleyince bizler de kızımızın üniversiteye kadarki bütün okul masraflarını üstelenmeye karar verdik. Şimdi hem kendisine hem de kardeşlerine yetecek kadar okul ve kırtasiye malzemesi ile aileye erzak yardımında bulunduk" dedi.

Abide Özgün'ün annesi ve babası ile birebir görüşerek onlara eğitimin önemi hakkında bilgiler veren Çakıltepe, kız öğrenciden üniversiteyi bitirene kadar okuma sözü aldı. 52 yaşındaki Baba Aziz Özgün, polislere gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek 11 çocuğunu da okutmak istediğini ancak maddi sıkıntılardan dolayı bu isteğini gerçekleştiremediğini belirtti. Hayatının en sevinçli gününü yaşadığını ifade eden Abide Özgün ise kendisine yardım eden polis amcalarına teşekkür ederek hemşire olmak için var gücü ile çalışacağını söyledi.

Özgün ailesini ziyaret eden polis memurlarından Yasin Karaduman ise daha sonra evin en küçüğü olan 6 yaşındaki Özgür Özgün'e bisiklet aldı.

(MNG-ZG-CMH-Y)