Savur Haberleri

Savur haber, Savur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Savur - 25.3.2015
4 Terörist Teslim Oldu
Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden ikisi Şanlıurfa Suruç Mürşitpınar’da Kapı Hudut Karakol Komutanlığına, biri Mardin Artuklu Akıncı Jandarma Karakol Komutanlığına, biri Mardin Savur Pınardere Jandarma Karakol Komutanlığına olmak üzere 4 teröristin silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğunu bildirdi.
Savur - 25.3.2015
Şanlıurfa ve Mardin'de 4 Terörist Teslim Oldu
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensubu 2 teröristin Şanlıurfa Suruç Mürşitpınar'da Kapı Hudut Karakol Komutanlığı'na, 1 teröristin Mardin Artuklu Akıncı Jandarma Karakol Komutanlığı'na, 1 teröristin ise Mardin Savur Pınardere Jandarma Karakol Komutanlığı'na silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu kaydedildi.
Savur - 6.5.2014
Basketbol Gönüllüleri Projesi
Araz  "Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 12 Eğitim Parkı ile Mardin Merkez, Mardin Savur ve Mardin Midyat Öğrenim Birimleri'nde uygulanan programda, her etkinlik noktasından kız ve erkek takımlarının oluşturulmasıyla etkinlikler sürdürüldü.
Savur - 5.6.2013
Nusaybin'deki Olayın Asker Sanıklarının Yargılanması
İddianamede, Yusuf Akın'ın ölümüne ve Mehmet Eren'in ise yaralanmasına neden olan mermilere ilişkin Diyarbakır Emniyeti Polis Kriminal Laboratuvarı'nda yapılan balistik inceleme sonucunda, söz konusu mermilerin, jandarma özel harekat timinde görevli Y.T.K, D.G, Ş.T, B.Y ile K.E.O'nun silahından çıktığının belirlendiği bildirildi. Kendilerine ateş açıldığını iddia eden jandarma görevlilerinin, olayın meydana geldiği alanın çaprazında 8 boş kovan bulduklarına de yer verilen iddianamede, bu kovanların Savur ilçesi Soylu Jandarma Karakol Komutanlığı'na yönelik düzenlenen saldırıda kullanılan silahlardan atıldığının belirlendiği kaydedildi.
Savur - 31.5.2013
Savur Halk Eğitim Merkezi'nden Yıl Sonu Sergisi
Mardin'in Savur ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün bünyesinde açılan kurslara katılan kursiyerler yıl sonu etkinliği düzenledi.
Savur - 30.5.2013
Vali Cengiz, Gençlerle Bilardo Oynadı
Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Savur ilçesinde giderken Pınardere beldesi gençlerinin bilardo oynama davetini kabul etti.
Savur - 29.5.2013
Öğretmenler, Van ve Diyarbakır'ı Gezdi
Savur Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAVURDER) ilçede görev yapan öğretmenlere yönelik Diyarbakır ve Van gezileri düzenledi.
Savur - 10.5.2013
Savur Protokolü Öğrencilerle Birlikte Kitap Okudu
Mardin'in Savur ilçesinde protokol ile birlikte öğrencilerin katıldığı toplu kitap okuma programı düzenlendi.
Savur - 4.5.2013
Trafik Haftası
2010 yılından beri Merdin Merkez ile Kızıltepe, Nusaybin ve Midyat ilçelerinde MOBESE sistemlerinin faaliyet gösterdiğini kaydeden Kara konuşmasını şöyle tamamladı: "Halen Derik, Ömerli ve Dargeçit'te MOBESE kurulum çalışmaları devam etmekte olup kısa sürede faaliyete geçecektir. Ayrıca Sayın İçişleri Bakanımız, Emniyet Genel Müdürümüz ve Valimizin destekleriyle geri kalan 3 ilçemiz olan Mazıdağı, Savur ve Yeşilli ilçelerimiz için de ödenek gelmiş olup ihale hazırlık süreci devam etmektedir.
Savur - 26.4.2013
Mardin'de Uyuşturucu Operasyonları
Mardin'de Suriye uyruklu 2 kişinin üzerinde 2 bin adet uyarıcı hap, Savur'da 320 gram esrar ile 5 bin 487 kök Hint keneviri ele geçirildi.
Savur - 26.4.2013
2 Bin Adet Captagon Hap Ele Geçirildi
Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; Kızıltepe ilçesi Dedeman kavşağında şüpheli hareketler sergileyen Suriye uyruklu İ.H.M.(37) ve M.İ.B.(14) isimli iki şahıs güvenlik güçleri tarafından durduruldu. Şahısların üzerinde yapılan aramada bellerine sarılı vaziyette 2 bin adet uyarıcı captagon hap ele geçirildi. Olayda iki Suriyeli gözaltına alındı. Gözaltına alınan Suriye uyruklu İ.H.M çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Ayrıca Mardin Savur ilçesine bağlı Üçkavak köyünde S.
Savur - 22.4.2013
Savur'da Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı
Savur da İlçe Kutlu Doğum programı ilçe sakinlerinden yoğun ilgi gördü.
Savur - 22.4.2013
Savur'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Savur'da Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.
Savur - 19.4.2013
Savurder Muhtarlara Mardin Gezisi Düzenledi
SAVURDER Savur merkez ve köy muhtarlarına günü birlik Mardin gezisi düzenledi.
Savur - 29.3.2013
Mardin'de "Hepimiz Kardeşiz" Semineri
Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen seminerde konuşan Mardin Medeniyetler Birliği'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Söğüt, proje kapsamında ilk olarak Mardin'de kardeşlik mesajı verdiklerini daha sonra Savur ve Midyat ilçelerinde ve Diyarbakır'da dili, dini ve etnik kökeni farklı kesimlerin bir araya getirileceğini söyledi.
Savur - 25.3.2013
Mardin'de Husumetli İki Aile Barıştırıldı
Savur'a bağlı Çınarönü köyü ve Bismil'e bağlı Üçtepe köyünde yaşayan Tekin ve Peker aileleri arasında devam eden husumet, son buldu.
Savur - 23.3.2013
'Sakin Şehir' Cenneti Türkiye
İzmir'in Seferihisar ilçesinin başlattığı akım, Savur'dan Kağızman'a, Antalya Kaş'tan Rize Çamlıhemşin'e kadar tüm Türkiye'ye yayıldı.
Savur - 22.2.2013
Mardin'de Trafik Kazası: 4 Yaralı
Mardin'in Savur ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Savur - 20.2.2013
Savur'da Kız Öğrenci Yurdunun Yapımı Sürüyor
Savur ilçesinde 200 kişilik kız öğrenci yurdunun yapımı sürüyor.
Savur - 20.2.2013
Savur'da Çiftçiye Eğitim Veriliyor
Savur İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, zirai ve hayvansal üretimdeki verimliliği artırmak amacıyla eğitim verdi.
Savur - 19.2.2013
Savur'da Kavga: 2 Yaralı
Savur ilçesinde çıkan bıçaklı ve sopalı kavgada 2 kişi yaralandı.
Savur - 11.2.2013
Kadim Şehir Mardin Dergisine Bakan Güler'den Övgü
Bir dizi incelemede bulunmak üzere Mardin'de bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Dargeçit, Savur ve Kızıltepe ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Savur - 11.2.2013
İçişleri Bakanı Muammer Güler Açıklaması
İçişleri Bakanı Muammer Güler, daha sonra Savur ilçesine geçerek Kaymakam Cengiz Ayhan'ı makamında ziyaret etti.
Savur - 10.2.2013
Bakan Güler: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Kardeşçe Yürüdük
"ÇÖZÜM SÜRECİNDE HERKES ÜZERİNE DÜŞEN KATKIYI SAĞLAYACAK" Sık sık 'Dargeçit sizinle gurur duyuyor' sloganıyla sözleri kesilen Bakan Güler, konuşmasına çözüm sürecine değinerek şöyle devam etti: "Çözüm sürecinde herkes üzerine düşen katkıyı sağlayacak. Samimi olarak bu sürece destek verecek. Kavgayla, terörle hiçbir yere varılmaz. Ancak gücümüzü, kuvvetimizi kaybederiz. Kardeşliğimiz bin yıllık inanç hukukuna dayanıyor. Bunun devamı hepimizin faydasına. Analar ağlamasın diyorsak, anaların gözyaşı dinsin diyorsak, akan kan dursun diyorsak, herkes elini taşın altına koyacak, geçmişte yaşananlar, sıkıntılar, onların aşılması için biz de çok emek verdik. Ama gelecek bizim bu ülkede, bu bölgede lider ülke konumundaki Türkiye'nin önünde yeni imkanlar yeni fırsatlar getiriyor. Bu çözüm iradesinin yegane adresi güçlü bir iradesi olan AK Parti iradesidir. Onun genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın azmidir, kararlılığıdır." Yapılan konuşmaların ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Güler, Savur ilçesine gitmek üzere ilçeden ayrıldı.
Savur - 10.2.2013
Bakan Güler 'Kadim Şehir Mardin' Dergisini Beğendi
Bir dizi incelemede bulunmak üzere Mardin'de bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler; Dargeçit, Savur ve Kızıltepe ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Savur - 10.2.2013
Güler: Akla Gelmeyenleri Gerçekleştirdik
-Savur ziyareti- İçişleri Bakanı Muammer Güler, Savur ilçesinde Kaymakam Cengiz Ayhan'ı makamında ziyaret etti.
Savur - 8.2.2013
Savur Recep Bey Okuma Salonu, Mardin ve Midyat'a Gezi Düzenledi
Mardin'in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonu, Soyal Destek Programı (SODES) kapsamında 'Fırsat Ver Geleceğim Olsun Projesi'yle sömestr tatilinde 7 ve 8.sınıflardan toplam 80 öğrenciye Mardin ve Midyat gezisi düzenledi.
Savur - 7.2.2013
Midyat'a Tkdk'dan Bilgilendirme Toplantısı
Hükümet Konağı salonunda düzenlenen toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür vekili Servet Arık, İl Koordinatörü Tahsin Aba, Kıdemli Uzman Bilal Bilgiç ve Ümran Nezihi İnan, muhtarlar, çiftçiler, üreticiler ve yatırımcıların katıldı. Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba, Mardin'in her köşesindeki çiftçiye ve bu konuda bizimle çalışma yapmak isteyen tüm yatırımcılara ve kuruluşlara kapılarımız sonuna kadar açıktır. TKDK olarak çiftçimizin ve yatırımcılarımızın her zaman yanındayız. Bize ihtiyaç duyulan, tarımsal ve kırsal yatırımlarla ilgili her konuda herkese yardımcı olmaya hazırız. Burada bizim amacımız fonlardan Mardin maksimum düzeyde yararlandırmaktır. İşte bu amaçla daha önce Kızıltepe, Mazıdağı, Derik, Ömerli, Savur, Dargeçit ilçelerinde kaymakamların, ilçe müdürlerinin, muhtarların ve potansiyel başvuru sahiplerinin katılım gösterdiği toplantılarda kurum hakkında, IPARD programı ile ilgili ve IPARD programı kapsamında verilen destekler ile ilgili olarak tanıtım toplantıları gerçekleştirdik.
Savur - 7.2.2013
Midyatlılar Kırsal Kalkınma Destekleri Hakkında Bilgilendirildi
TKDK Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba, konuşmasında şunları ifade etti: "Mardin'in her köşesindeki çiftçiye ve bu konuda bizimle çalışma yapmak isteyen tüm yatırımcılara ve kuruluşlara kapılarımız sonuna kadar açıktır. TKDK olarak çiftçimizin ve yatırımcılarımızın her zaman yanındayız. Bize ihtiyaç duyulan, tarımsal ve kırsal yatırımlarla ilgili her konuda herkese yardımcı olmaya hazırız. Burada bizim amacımız fonlardan Mardin İlimizi maksimum düzeyde yararlandırmaktır. İşte bu amaçla daha önce Kızıltepe, Mazıdağı, Derik, Ömerli, Savur, Dargeçit ilçelerinde kaymakamların, ilçe müdürlerinin, muhtarların ve potansiyel başvuru sahiplerinin katılım gösterdiği toplantılarda kurum hakkında, IPARD programı ile ilgili ve IPARD programı kapsamında verilen destekler ile ilgili tanıtım toplantıları gerçekleştirdik.
Savur - 31.1.2013
(Özel Haber) Türkiye'nin İlk Kadın Belediye Başkanı Filme Konu Oldu
Kuyumculuk yapan Ali Arslan ise, Zekiye Midyad'ı kocası olan Belediye Başkanı Nuri Midyad'ın Mardin'e giderken Savur ilçesinde trafik kazası geçirmesi sonucu hayatını kaybettiği anlattı.
Savur - 24.1.2013
Tegv Savur Öğrenim Biriminden Dönem Sonu Sergisi
sonu sergisi açtı.Abdulgani Aras Etkinlik Merkezi'nde düzenlenen sergide, çocukların sonbahar döneminde yaptıkları el işleri, katılımcıların beğenisine sunuldu.
Savur - 21.1.2013
Mardin Valisi Ayvaz."Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Programı ile Mardin'e 6 Milyon 200 Bin Lira...
Söz konusu merkezlerde dezavantajlı gruplarda bulunan kadınlar ile annelere ve bağımlılığı olan gençlere eğitimler verilerek topluma kazandırılmasının sağlandığını ifade eden Ayvaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "2010 ve 2011 yılında desteklenen projelerle de Savur ilçemizde 200 kişilik öğrenci yurdu, Nusaybin, Midyat ve Derik'te 4 adet gençlik merkezi oluşturuldu.
Savur - 21.1.2013
Köylere Dönüş ve Rehabilitasyon Programı'na 6.2 Milyon TL Kaynak
Vali Turhan Ayvaz, 4 yıldan beri il merkezi ve ilçelerde eğitim, kültür, aile eğitimleri, gençlerin bağımlılıktan kurtulması, gençlerin boş zamanlarını daha iyi değerlendirebilmeleri için merkezler oluşturduklarını belirterek, "Gençler için daha iyi bir gelecek, daha kaliteli bir eğitim için çıkılan yolda, yeni projeler hazırlıyoruz. Köylere Dönüş ve Rehabilitasyon Programı (KDRP) Anne – Çocuk Eğitim Yuvaları, Bağımlı Gençlerin Eğitim ve Meslek Edindirilmesi Merkezi, Kadın Eğitimi ve Rehabilitasyonu Projeleri Mardin merkez ve Kızıltepe ilçesinde uygulanmaya başlandı. Bu projeler için 1 milyon 380 bin TL kaynak kullanıldı. Bu merkezlerde dezavantajlı gruplarda bulunan kadınlar ve anneler, bağımlılığı olan gençlere eğitimler verilerek topluma kazandırılması sağlanıyor. 2010 ve 2011 yılındaki desteklenen projelerle Savur ilçemizde 200 kişilik öğrenci yurdu, Nusaybin, Midyat ve Derik' te 4 adet Gençlik Merkezi oluşturuldu.
Savur - 21.1.2013
"Hepimiz Kardeşiz" Projesi
Mardin merkez, Savur ve Midyat ilçeleri ile Diyarbakır'da düzenlenecek panel ve etkinliklerle dünyaya kardeşlik mesajının verileceğini bildiren Söğüt, şöyle konuştu: "Töre cinayetlerinden sonra bir başka sosyal sorumluluk projesi olan 'hepimiz kardeşiz' projesini hayata geçiriyoruz.
Savur - 19.1.2013
Savurlulardan 'Bozuk Yol' Tepkisi
Mardin'in Savur ilçesine bağlı Üçkavak köyü sakinleri, bozuk olan yollarının yapımı için yetkililerden yardım istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Savur Haber, Savur Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Savur haber sayfamızda Savur haberleri okuyabilir, Savur son dakika haberleri ve güncel Savur gelişmelerini görebilirsiniz. Sur, Cizre ve Silopi'de 33 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 16:45:59. #1.15#
title