Mardin'i Karıştıran Gözaltı
Haberler » Güncel » Mardin'i Karıştıran Gözaltı - Haber

Mardin'i Karıştıran Gözaltı

Polis 5 Yaşındaki Çocuğu Gözaltına Aldı, İlçe Karıştı

Mardin'i Karıştıran Gözaltı

MARDİN'in, Nusaybin ilçesinde yola barikat kurarak korsan gösteri yapan bir grup polisle çatıştı. Çıkan olaylarda polisin 5 yaşındaki M.D. adlı çocuğu gözaltına almasına tepki gösteren vatandaşlar ile polis arasında gerginlik yaşanırken, olayların yer yer sürdüğü öğrenildi.

Nusaybin'nin Şirin bulvarında toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup terörist başı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Polisi taş yağmuruna tutan göstericilere güvenlik güçleri tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Polis ara sokaklara kaçan göstercileri kovalarken aralarında 5 yaşındaki M.D. isimli çocuğu da gözaltına almak istedi. Polis ile orada bulunan halk arasında gerginlik yaşandı.

Gözaltına alınan 5 yaşındaki M.D'in serbest bırakılması için mahalle sakinleri ve BDP üyeleri polislerle görüştü. Ancak çocuğun serbest bırakılmayacağını, gözaltına alındığını gören vatandaşlar ve polis arasında gerginlik yaşandı. Çevik kuvvet ekiplerinin vatandaşları dağıtmaya çalışmasıyla birlikte halk ve polisler arasında çatışma çıktı. Göstericilere tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale edildi. Gözaltına alınan M.D'nin hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirilirken, olayların yer yer devam edildiği öğrenildi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler