Mardin- Diyarbakır Yolunda Mayın

Mardin- Diyarbakır Yolunda Mayın

Mardin-Diyarbakır yolu Sultanköyü civarında, yola döşenmiş patlayıcı tespit edildi.

Mardin- Diyarbakır Yolunda Mayın

Mardin-diyarbakır karayolunun 30'ncu kilometresinde, Sultan Şeyhmus Köyü yakınlarında yol denetimi yapan korucular tarafından bulunan anti tank mayını, güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Mardin-Diyarbakır karayolunda önceki gün güvenlik güçlerinin takip ettiği, içinde 150 kilo bombanın bulunduğu otomobilin olduğu bölgeye 2 kilometre mesafede, bu sabah korucular yol denetimi yaptı. Korucular denetimleri sırasında, yol kenarına döşenmiş ve çeşitli düzeneklerle desteklenen bir anti tank mayını buldu.

Köy korucularının haber vermesi üzerine bölgeye, Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığı ve Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba imha ekipleri geldi. Karayolu trafiğe kapatılarak, bölgede önlem alındı. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonunda mayın güvenli bir şekilde imha edildi. Bombanın imhası sırasında büyük bir patlama sesi ve sarsıntı oldu.

Patlayıcı madde ve bomba arama köpekleri eşliğinde Mardin-Diyarbakır karayolunun her iki tarafında uzun süre patlayıcı madde araması yapıldı. Yapılan kontrollerden sonra herhangi bir patlayıcıya rastlanılmadı ve karayolu trafiğe açıldı.