Derik'e Elektrik Geldi, Eylem Sona Erdi

Derik'e Elektrik Geldi, Eylem Sona Erdi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Derik'te, elektrik kesintisi nederniyle eylem yapan ve zaman zaman Mardin Şanlıurfa karayolunu kapatan grubun gösterisi, elektriğin verilmesinin ardından sona erdi.

Derik ilçesinde, elektrik kesintileri nedeniyle üç gündür eylem yapan ve zaman zaman Mardin-Şanlıurfa karayolunu kapatan grubun gösterisi, elektriğin verilmesinin ardından sona erdi.

Elektrik kesintisi nedeniyle Derik Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan grubun talebini değerlendiren Derik Asliye Hukuk Mahkemesi, kesintinin giderilmesi yönünde karar verdi.

Mahkemenin verdiği kararı grubun avukatı, Dikmen Trafo Merkezi yetkililerine götürdü. Elektriğin verilmeye başlamasının ardından yolu trafiğe kapatan grup eylemini sona erdirdi.

Yol, taşlarla kurulan barikatların iş makinesiyle temizlenmesinin ardından trafiğe açıldı.

CHP heyeti bölgede incelemede bulundu

Bu arada, CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, ilçede incelemelerde bulundu.

Heyet adına konuşan Ayaydın, Derik ve Kızıltepe ilçelerine elektrik verilmemesi nedeniyle çiftçilerin mağdur durumda olduğunu söyledi.

Çiftçilerin tarlada bulunan ürünlerinin kurumak üzere olduğuna dikkati çeken Ayaydın, "Evlerde de hiç elektrik yok. Ben, sizin derdinizi biliyorum. Bu şirket, özel şirkettir. Hükümetin değildir. Bugün elektriğiniz geçici olarak verildi,  belki tekrar kesilir. CHP heyeti olarak tarafların tamamını dinleyeceğiz. Yapacağımız incelemeleri değerlendirme yaparak rapor haline getireceğiz. Bu raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM'ye sunacağız" dedi.

Ayaydın, çiftçilere provokasyona gelmemeleri konusunda uyarıda bulunarak, sorunun çözülmesi için elinden geleni yapacağını ifade etti.

CHP heyeti, daha sonra Kızıltepe ilçesine geçti. - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title