Mardin'de Kaza: 2 Ölü, 5 Yaralı
Haberler » Güncel » Haber

Mardin'de Kaza: 2 Ölü, 5 Yaralı

Mıcırlı Yolda Kontrolden Çıkan Otomobil Şarampole Yuvarlandı

Mardin'de Kaza: 2 Ölü, 5 Yaralı

Mardin'den hacca giden yakınlarını Diyarbakır'a götürdükten sonra dönüşe geçenlerin içinde bulunduğu otomobil, Şeyhan mevkiinde mıcırlı yolda kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada, 2 kişi yaşamını yitirirken, 2'si çocuk, 5 kişi de yaralandı.

Mardin'den hacca giden yakınlarını Diyarbakır'a götürdükten sonra dönen Ömer Duyan yönetimindeki 06 DN 4486 plakalı otomobil, bugün öğle saatlerinde, Mardin'e 25 kilometre uzaklıktaki Şeyhan mevkiinde mıcırlı yolda kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada, otomobilde bulunan Emine Duyan ile Halise Duyan olay yerinde yaşamını yitirdi, sürücü Ömer Duyan, Meltem Tutaşı, Mehmet Veysi Ertaş, Bedriye Duyan ve İsmail Duyan yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Otomobilde bulunanların Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Mardin eski Belediye Başkanı Abdulkadir Tuttaşı ile Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan'ın akrabaları olduğu belirtildi.

Olay yerine giden Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Diyarbakır yolunun yeni trafiğe açılan Şeyhan kesimindeki mıcırlarla ilgili defalarca yetkilileri uyarmalarına rağmen hiçbir önlem alınmamasına tepki gösterdi. Tutaşı, aynı bölgede son iki ay içinde 10'un üzerinde trafik kazasının meydana geldiğini söyledi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.