Mardin'de Kan Davası Barışla Noktalandı

Mardin'de Kan Davası Barışla Noktalandı

Mardin'in Kızıltepe İlçesinde 1 Kişinin Ölümüyle Arbani ve Ömeryana Aşiretleri Arasında Başlayan Kan Davası, Barış Yemeğiyle Noktalandı.

Mardin'de Kan Davası Barışla Noktalandı
17.03.2007 16:52 | Son Güncelleme: 17.03.2007 16:52

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1 kişinin ölümüyle Arbani ve Ömeryana aşiretleri arasında başlayan kan davası, barış yemeğiyle noktalandı.

Geçen yıl Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Mehmet Taşkan isimli vatandaşın hayatını kaybetmesiyle Arbani ve Ömeryana aşiretleri arasında çıkan kan davası, İlçe Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar, Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler ve işadamlarıyla aşiretin ileri gelenlerinin girişimleri sonucu barışla sonlandı. Bahçelievler Mahallesi'nde kurulan dev çadırlarda verilen barış yemeğine yaklaşık bin kişi katıldı. Barış yemeği için bir ton et kavurma yapılarak ve dört bin ekmek misafirlere ikram edildi. Barış yemeğinde sarılarak barışan taraflardan Seyithan Ablay ile H.Şeyhmus Taşkan, ''Biz bu tür olayları kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu iki aile arasında oluşan olay tamamıyla bir kaza sonucu oluşmuştur. Bir daha bu tür olayların olmamasını diliyoruz" dedi

(İA-FA-NÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title