Mardin'de İlk Kez Açılan Çocuklara Yönelik Yüzme Kursları Büyük İlgi Görüyor

Mardin'de İlk Kez Açılan Çocuklara Yönelik Yüzme Kursları Büyük İlgi Görüyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yeni açılan Mova Alışveriş Merkezi Aqua Parkı'nda çocuklara yönelik olarak ilk kez verilen yüzme kurslarına bölge halkı büyük ilgi gösteriyor.

Mardin'de İlk Kez Açılan Çocuklara Yönelik Yüzme Kursları Büyük İlgi Görüyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yeni açılan Mova Alışveriş Merkezi Aqua Parkı'nda çocuklara yönelik olarak ilk kez verilen yüzme kurslarına bölge halkı büyük ilgi gösteriyor.

Mardin ile Kızıltepe arasında kurulan Mova Park alışveriş merkezi bünyesindeki

Aqua Park Yüzme Havazu'nda eğitimci Lokman Kutlucan tarafından açılan ve yaklaşık 100 kursiyerin devam ettiği çocuklara yönelik yüzme kurslarına gösterilen ilgi yeni kursların açılmasına ön ayak oluyor. Eğitimci Lokman Kutlucan tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında açılan ve toplamda 100 kursiyerin, 5 yüzme kursu hocasından eğitim alarak yüzmeyi öğrendikleri yaz kurslarının yaz tatili boyunca devam edeceği belirtildi. Denizi ve gölü bulunmayan Mardin'de yüzme kursu açma fikrinin kendisinde çok önceden oluşan bir fikir olduğunu, mevcut havuzların da açılmasıyla hedeflediği kursları aktifleştirerek hayata geçirme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu ifade eden Kutlucan, "Mardin'de açılan Mova Alışveriş Merkezi bünyesindeki Aqua Park'ın Türkiye'deki dördüncü büyük parkından oluşmaktadır. Söz konusu park bünyesinde daha önceden fikrini oluşturduğum ve 5 ila 15 yaşları arasındaki çocuklara yönelik yüzme kurslarını açma fırsatımız oldu. Yaz yüzme kursları bünyesindeki 100 kursiyerimize, görevli 5 cankurtaranımızın nezaretinde 3'ü bayan olan toplam 5 kurs hocamız tarafından yüzme sporu öğretiliyor. Kursumuza gerek Mardin'den gerekse de Kızıltepe'den ilgi büyük. Her gün yeni yeni kursiyerlerimiz kursa dahil oluyor ve periyodik olarak farklı alanlardan geçirilerek kendilerine yüzme öğretiliyor. Velilerimiz de gelip çocuklarına verilen eğitimi yerinde görme fırsatı bulabiliyorlar. Biz bu kursların çocuklarımıza hem sosyal alanda hem de sportif alandaki gelişimlerine büyük katkılar sağladığına inanıyoruz" dedi.

Kursiyerlerden Sadun Aslan ise, "Üç hafta önce açılan kursa kuzenimle birlikte yazıldım. Geldiğimizden beri hocalarımız bizlere, su üstünde ve su altında nefes kontrolü yaparak nasıl yüze bileceğimi öğrettiler. Artık hocalarımızın desteğine ihtiyaç duymadan yüzebiliyorum" diye konuştu. Kursiyer Velisi Şevki Toprak, "Deniz ve gölden mahrum büyümüş ve dolayısıyla da yüzme sporuna uzak kalmış bir babayım. Artık şartlar değişti, dünya küçülüyor mesafeler ortadan kalkıyor. Denizi ve gölü olan yerlere gitmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Yaz tatillerine gittiğimiz dönemlerde çocuklarımızın su sporları ve yüzmeden uzak kalmamaları için bir temel eğitim almalarını istedim ve çocuklarımı bu kursa kaydettim. Kursu açılmasına sebep olanlara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Hafta içi hergün iki saat yapılan ve yaz boyunca sürecek olan yüzme kurslarının müdavimleri, her gün sabah saatlerinde görevli servis çalışanları tarafından evlerinden alınarak kurs yerlerine getirilirken, kurs bitiminde ise yine görevlilerin nezaretinde alındıkları gibi servis araçlarıyla evlerine güvenli bir şekilde bırakılıyor. - MARDİN