Mardin'de Doktorun Darbedildiği İddiası

Mardin'de Doktorun Darbedildiği İddiası

Mardin'de Doktorun Darbedildiği İddiası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Aile Sağlığı Merkezinde hasta yakınlarınca darbedildiğini öne süren doktor şikayetçi oldu.

Mardin'de Aile Sağlık Merkezinde görevli doktor, kendisini darbettiğini öne sürdüğü hasta yakınlarından şikayetçi oldu.

İddiaya göre, Ortaköy Mahallesi'ndeki Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Osman Sağlam, öğle arasında iğne yaptırmak için gelen hastaya mesai saatleri içinde gelmesini söyledi. Bunun üzerine içeriye zorla giren hasta yakınları Sağlam'ı darbetti.

Dr. Sağlam, yaptığı açıklamada, kapıyı kapattıktan sonra kendisine ve sağlık çalışanlarına hakaret edildiğini savunarak, "Bunun üzerine kapıyı açarak, 'Hakaret etmek zorunda değilsin' dedim. Daha sonra 2 kişi bana saldırdı. Ayağım ile yüzümden darbe aldım. Durumu polise bildirdik. Darbedildiğime dair 10 günlük rapor aldım, şikayetçiyim" dedi.

Sağlık çalışanlarından tepki 

Mardin Tabip Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şubesi ve Mardin Aile Hekimleri Derneği üyeleri, Halk Sağılığı Müdürlüğü önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla olayı kınadı.

Grup adına açıklama yapan SES Şube Başkanı Ufuk Altıntaş, sağlık çalışanlarına şiddetin bir kültüre dönüştüğünü savundu.

Dr. Osman Sağlam'ın hasta yakınları tarafından darbedildiğini öne süren Altıntaş, sağlıkta şiddet ile sorunların çözülemeyeceğini belirtti.

Mardin Tabip Odası Başkanı Kamuran Yıldırım ise doktorların iyi niyetle, bilgi ve birikimleri doğrultusunda hastalara hizmet etmeye çalıştığını ifade ederek, doktorların şiddetle gündeme gelmesinden üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Grup üyeleri, açıklamanın ardından ayağı alçıya alınan Sağlam'ı evinde ziyaret etti. - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title