Mardin: "Baba Beni Okula Gönder Kampanyası"na Büyük Destek

Mardin: "Baba Beni Okula Gönder Kampanyası"na Büyük Destek

Mardin'in Midyat İlçesi'ndeki Sivrice Köyü İlköğretim Okulu'nu Kardeş Okul İlan Eden Şanlıurfa Lisesi 11-h Sınıfı Öğrencileri Tarafından Yardım Paketleri Gönderildi.

Mardin:

Mardin'in Midyat İlçesi'ndeki Sivrice Köyü İlköğretim Okulu'nu kardeş okul ilan eden Şanlıurfa Lisesi 11-H sınıfı öğrencileri tarafından yardım paketleri gönderildi.

Şanlıurfa Lisesi öğrencilerinin cep harçlıklarını biriktirerek gönderdikleri yardımlar, Midyat İlçesi Sivrice Köyü İlköğretim Okulu'na ulaştırıldı. İki okul arasında kardeşlik köprüsünü Midyat İlke Akademi Dershanesi gerçekleştirerek katkıda bulundu. Midyat İlke Akademi Dershanesi kurucusu Fadıl Akyel, Dicle Üniversitesi öğretim görevlisi Necim Kaya ve dershane öğrencileri, Sivrice İlköğretim Okulu'na yardımları kendi özel araçlarıyla gönderdi. Yapılan yardım kampanyasına destek sağlayan İlke Dershanesi kurucusu Fadıl Akyel, "'Baba Beni Okula Gönder' kampanyasından çok etkilendik. Eğitme nasıl katkı yapabileceğimizi düşündük ve kendi imkanlarımızı kullanarak kampanya düzenlemeye karar verdik. Bir eşofmanın paketi üzerinde yazan, 'Bu eşofman benim için çok önemli, ama sizin kadar değil' yazısından çok etkilendim. Bir çocuğun yüreğinin derinliklerinde ne kadar büyük ve kirlenmemiş bir dünyanın yattığını anladığımızda dünyadaki tüm sorunları çözmüş olacağız" dedi.

Şanlıurfa Lisesi öğretmenlerinden Atilla Polat, yardım yapan herkese teşekkür ederek, "Çocuklar bizim geleceğimiz. Bu gönül zincirinin bir halkası olarak kendime yer bulmak, yaşadığım en güzel olaydı. Biz de emeği geçen Şanlıurfa Lisesi 11-H sınıfı, İlke Akademi Dershanesi personeli ve Dicle Üniversitesi öğretim görevlisi Necim Kaya ve Sivrice İlköğretim Okulu öğretmenlerine teşekkür ederiz. Amacımız eğitime daha fazla nasıl yardım yaparak ve bundan sonra gelecek yardımları da daha çok öğrenciye ulaştırmak için köprü olmaktır" diye konuştu.

Sivrice Köyü İlköğretim Okulu'na yapılan yardım paketlerindeki ayakkabıdan eşofmana, yakadan silgiye, öğrenci için gereken bütün malzemeler okul önünde öğrencilere dağıtıldı.