Mardin: Anayasa Mahkemesi Üyeleri Mardin'de

Mardin: Anayasa Mahkemesi Üyeleri Mardin'de

Anayasa Mahkemesi Üyeleri, Bayramlarını Geçirmek İçin Çıktıkları Bölge Gezisi Kapsamında Geldikleri Mardin'de Kentin Tarihi ve Kültürel Mekanlarını Gezdi.

Mardin: Anayasa Mahkemesi Üyeleri Mardin'de

Anayasa Mahkemesi üyeleri, bayramlarını geçirmek için çıktıkları bölge gezisi kapsamında geldikleri Mardin'de kentin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu ve Başkan Vekili Haşim Kılıç ile Uyuşmazlık Mahkemesi Üyesi Ahmet Akyalçın'ın da aralarında bulunduğu üyeler; Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Yılmaz ile diğer yetkililer tarafından kent girişindeki polisevinde karşılandı. Polisevinde onurlarına verilen yemeğin ardından heyet, daha sonra Süryani cemaatinin ibadet merkezi olan 7 bin yıllık tarihi Deyrulzafaran Manastırı'nı ziyaret etti. Mardin-Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen'den manastır hakkında bilgi alan heyetten Başkan Tülay Tuğcu, daha sonra Deyrulzafaran Manastırı ziyaretçi defterini imzaladı. Metropolit tarafından da Tuğcu'ya ''Deyrulzafaran'' adlı bir kitap hediye edildi.

Manastır çıkısında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Tuğcu, gezmek için geldikleri Mardin'in tarihi dokusuna hayran kaldıklarını söyledi. Kasimiye Medresesi ve diğer tarihi mekanları gezen heyetin, geceyi Mardin'de geçirdikten sonra Hasankeyf İlçesi'ni gezmek üzere Batman'a geçmeleri bekleniyor.

Kaynak: İHA