'Manken Hastalığı'na Yenildi
Haberler » Magazin » Haber

'Manken Hastalığı'na Yenildi

Fransız Manken ve Oyuncu Isabelle Caro'nun "Anoreksiya" Hastalığına 17 Kasım'da Yenildiği Açıklandı.

'Manken Hastalığı'na Yenildi

Fransız manken ve oyuncu 28 yaşındaki Isabelle Caro'nun yıllardan bu yana mücadele verdiği ve bunun için çıplak poz verdiği "anoreksiya" hastalığına 17 Kasım?da yenildiği açıklandı.

Isabelle Caro, bu hastalığın vücutta yol açtığı hasarı ortaya koymak amacıyla 2007'de Oliviero Toscani'ye çıplak poz verirken 13 yaşından beri anoreksiya hastalığı olduğunu açıklamıştı. İsviçre?deki bir internet sitesi sanatçının ölüm haberini duyururken, "Anoreksiya hastalığına karşı verdiği mücadelesiyle basının yakından tanıdığı Fransız oyuncu Kasım ayında hayata veda etmiştir" denildi. Caro?nun neden öldüğüne ilişkin fazla bilgi verilmezken, İsviçreli şarkıcı dostu Vincent Bigler, genç kadının öldüğünü doğruladı.ANOREKSİYA HASTALIĞI

"Yemek yiyememe hastalığı" olarak da bilinen Anoreksiya, hasta üzerindeki etkileri ne olursa olsun ruhsal bozukluktan kaynaklanan yemek yeme korkusu ve buna bağlı gelişen bir hastalık olarak tanınıyor. Çok ciddi sorunlara yol açan ve bazen ölümle sonuçlanabilen hastalığın ergenlik yaşlarında yapılan perhiz veya hastalık ya da stres kaynaklı ani kilo kaybı ile tetiklendiği açıklandı.