Manisaspor Kalecisi Volkan Babacan Açıklaması

TFF 1.Lig ekiplerinden Manisaspor'un kalecisi Volkan Babacan, "İlk maçın Karşıyaka ile olması bizi sevindirdi."

Manisaspor Kalecisi Volkan Babacan Açıklaması

TFF 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'un kalecisi Volkan Babacan, "İlk maçın Karşıyaka ile olması bizi sevindirdi. İlk maçta galip gelip iyi bir hava yakalamak istiyoruz" dedi.

Kaleci Volkan Babacan, Manisaspor'un yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Kızılcahamam kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kızılcahamam kampında çok iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Volkan, "Çalışmalarımız çok iyi gidiyor, henüz tam olarak hazır değiliz. Ligin başlamasına 1 ay kala iyi şeyler yaptığımızı da, eksikliklerimizin olduğunu da biliyoruz. Eksilerimizi gidererek lige kadar hazır olacağımıza inanıyorum" dedi.

Volkan, kaleci İhsan Poyraz'ın transferiyle birlikte kalede rekabetin arttığına yönelik değerlendirmeyle ilgili ise "Takımda rekabetin olması, her mevkide iyi oyuncuların olması her zaman iyidir" diye konuştu.

Sözlerinin devamında son iki sezonu kendi adına iyi geçiremediğini ifade eden Volkan, "Bu sezonu özellikle yeni bir çıkış sezonu olarak görmek istiyorum. İyi bir sezon geçirip, sonrasında Manisaspor adına süper ligde mücadele etmek istiyorum. Takım olarak bu sezon yeni bir sayfa açtık. Yeni sezonda hedefimiz elimizden gelenin en iyisini yapmak. Sonuç bizi nereye götürür? Onu hep birlikte göreceğiz" dedi.

Volkan, takım olarak genç bir kadroya sahip olduklarını belirterek, "Kadromuzda tecrübeli arkadaşlarımız da var. Bir kadroda genç oyuncuların çokluğu dezavantaj gibi görülebilir ama bizim genç oyuncularımızın hepsi birbirinden yetenekli isimler. Zamanla bu tecrübe sorununu takım olarak atlatacağız" eklinde konuştu.

Volkan Babacan, fikstür ile ilgili değerlendirmesinde ise şunları söyledi:

"Fikstürden genel anlamda memnunuz. İlk maçın Karşıyaka ile olması bizi sevindirdi. İlk maçta galip gelip iyi bir hava yakalamak istiyoruz. Önemli bir maç olacak. Lige iyi başlamak bizim için çok önemli. Bu galibiyetin ardından futbolcuların öz güveni artacaktır." - MANİSA

Kaynak: İHA