Manisaspor'dan Stad Açıklaması

Bank Asya 1.Lig ekiplerinden Manisaspor yönetim kurulu, kulübün kararı ve izni olmadan Manisaspor'un dışındaki takımların, Manisa 19 Mayıs Stadı'nı kullanmasının mümkün olmadığını bildirdi.

Manisaspor'dan Stad Açıklaması

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Manisaspor yönetim kurulu, kulübün kararı ve izni olmadan Manisaspor'un dışındaki takımların, Manisa 19 Mayıs Stadı'nı kullanmasının mümkün olmadığını bildirdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, bugün basın yayın organlarında 'Manisa'ya Stat Çalımı' başlıklı haber üzerine bir açıklama yapmalarının gündeme geldiği belirtildi. Manisaspor'un başlangıç tarihi 25 Ekim 2009 olan kira sözleşmesi kapsamında, mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğü'ne ait 19 Mayıs Stadı'nın kullanım hakkının 10 yıl süreyle Manisaspor'a devredildiğinin bildirildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kira sözleşmesinin ilgili maddelerinde de açıkça görüleceği üzere stadyum ile ilgili her türlü tasarruf yetkisi Manisaspor kulübünündür. Manisaspor, 19 Mayıs Stadı'nın 10 yıllık kullanım hakkı sahibi olarak diğer hususlarda da tek yetkili ve söz sahibidir. Manisaspor Yönetim Kurulu kararı ve izni olmadan Manisaspor dışındaki takımların 19 Mayıs Stadı'nı kullanması mümkün değildir. Buna ne Manisaspor Yönetim Kurulu ne de Manisaspor camiası izin vermeyecektir."

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekibi Akhisar Belediyespor, kendi stadının kriterlere uygun olmamasından dolayı maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynamak için bir takım girişimlerde bulunmuştu.

Kaynak: CHA