Manisaspor'da Teknik Direktörü Kemal Özdeş İstifa Etti (2)

Süper Toto Süper Lig takımlarından Manisaspor'un Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 1-1 biten Samsunspor maçının ardından görevinden istifa etti.

Manisaspor'da Teknik Direktörü Kemal Özdeş İstifa Etti (2)

Süper Toto Süper Lig takımlarından Manisaspor'un Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 1-1 biten Samsunspor maçının ardından görevinden istifa etti. Özdeş, maç sonunda düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Samsunspor ile oynadıkları maçın berabere bitmesinden dolayı üzgün olduğunu belirten Özdeş, "Maçlar biriktikçe bu kazanama stresi bugün bize pahalıya maloldu. Maç 1-1 sonuçlandı. 1-0 öndeyken birkaç tane pozisyonumuz var. Eğer bunu doğru tercih kullansaydık maç bizim lehimize gelişebilirdi. Bunun için üzgünüm. Ligin ikinci yarısına aslında iyi maçlarla başladık. Ancak istediğimiz sonuçları alamadık." dedi.

Özdeş şöyle devam etti: "Bundan sonra ne düşünüyorum? Manisaspor'dan ayrıldım, önce bunu söyleyeyim. Manisaspor'a bundan sonraki maçlarda başarılar. Kalbim hep onlarla. Çünkü ben Manisasporluyum. Bunu ben hafta içinde menejerimle de paylaştım. Maçı kazanmış olsaydık yine bırakacaktım. Çünkü Manisaspor'a bir heyecan gerekiyor. Bunu söylemiştim, oyunumuz bozulmuştu demiştim. Burada yeni bir teknik direktör bu takımı heyecanlandıracaktır, tekrar tribünleri heyecanlandıracaktır."

Son anına kadar maçı kazabilmek için kenardan mücadele ettiğini dile getiren Özdeş, "Ancak ayrılma kararı aldım. Bu kararı daha önce aldım. Çünkü bir ritmin değişmesi gerekiyor. Manisasporluyum, bundan sonra Manisaspor'a başarılar diliyorum. Bende bundan böyle yıl sonuna kadar yurt dışında maç izleyeceğim. Oyuncu portföyümü geliştireceğim. Çocuğuma zaman ayıracağım. Manisaspor çok iyi bir takım, çok karakterli oyunculardan kurulu bir takım. Bugüne kadar çok iyi işler başardılar, ancak zor fikstür, oyuncuların sakatlığı, daha bir çok neden üst üste kazanamamayı getirdi bize. Yönetim kurulu teşekkür ediyorum. Bu kulübü çok iyi yönetiyorlar. Her zaman destek oldular. Şu anda bu kararım onlar içinde sürpriz olacak. Manisaspor halkını seviyorum. Çünkü Manisasporluyum. Bundan sonra kalbim Manisasporla atacak." diye konuştu.

Manisasporlu Murat Gürbüzerol, Samsunspor maçından istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi. Murat Gürbüzerol, "Bu maç bizim için çok önemli maçtı. Samsunspor içinde öyleydi. Maça iyi başladık, golle başladık. İstekli ve arzulu başladık. İstediğimiz sonucu alamadık burada. Yine kötü bir gol yedik. Duran toptan yediğimiz bir golle maç berabere bitti. Zor bir dönemden geçiyoruz şu anda takım olarak. Bu dönemi en iyi bir şekilde atlatıp, önümüzdeki maçla iyi bir çıkış yakalamak istiyoruz. Zorlu maçlar oynayacağız. Önemli olan bu zor günde ayakta durabilmektir. Biz takım olarak bunu göstermek istiyoruz. En iyi şekilde bu durumdan sıyrılıp, iyi günlerin bizi beklediğine canı gönülden inanıyorum." dedi.

Manisaporlu Makukula da "Maç hakkında çok söylenecek bir şey yok. Son zamanlarda bizim için bir hastalık haline geldi son dakikalarda sürekli goller yiyoruz. Bu neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Yanılmıyorsam 10 maçtır galip gelemiyoruz. Bunu düzeltmemiz gerekiyor. Sonuçta takımı bu duruma biz getirdik, bu durumdan çıkartacak olan biziz." dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü Burak Sadık Dilmen, maça kötü başladıklarını, iyi bitirdiklerini söyledi. Dilmen, "Buradan her şeyden evvel boş dönememek ilk hedefimizdi. Mümkünse üç puanla dönmek istiyorduk. Rakibimiz de sıkıntılı günler yaşıyor biliyoruz. Bizim ne kadar ihtiyacımız varsa puan ve puanlara, onlarında o kadar ihtiyacı var. O yüzden takım halinde daha az hata yapan takım daha başarılı olacağı düşünceydik. Kötü başladık, iyi bitirdik diyelim. Daha fazlası da vardı ama her şeyden evvel buradan boş dönmemek önemliydi. Yaptığımız iyi işleri, yaptığımız hataları önümüzdeki maça iyi işleri yansıtıp, diğerlerini yansıtmamaya çalışacağız. Bu gün bu maçı burada bıraktık. Önümüzde ki maç en önemli maç." diye konuştu.

Samsunsporlu Murat Ceylan, ilk yarıda çok kötü futbol oynadıklarını söyledi. Bu yüzden8 ilk yarıyı yenik bitirdiklerini dile getiren Murat Ceylan, "Ama ikinci yarı biz çok iyi oynadık. Neticesinde 2-3 tane net gol pozisyon kaçırdık. Manisaspor'dan üç puan almamız mümkündü ama sonuçta çizgiyi geçemedik. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Umarım önümüzdeki maçta üç puan alarak yolumuza devam ederiz." şeklinde konuştu.

Anıl Dilaver de "Maça biraz durgun başladık. İlk yarı daha iyi oynayabilirdik. Ama ikinci yarı kozları biz elimize aldık. Kaçırdığımız gol pozisyonlarını gole çevirseydik üç puanla ayrılabilirdik. Biraz da şansımız yaver gitseydi iyi olacaktı. Bir puan aldık. İnşallah önümüzdeki maçtan üç puan alıp yolumuza devam edeceğiz." dedi.