Manisalılar, Kurtuluş Gecesinde Bengü ile Coştu

Manisalılar, Kurtuluş Gecesinde Bengü ile Coştu

Manisa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 85. Yıldönümü Nedeniyle Düzenlenen Konserde Sahne Alan Ünlü Şarkıcı Bengü, Söylediği Birbirinden Güzel Şarkılarla İzleyenlerini Coşturdu.

Manisalılar, Kurtuluş Gecesinde Bengü ile Coştu

Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yıldönümü nedeniyle düzenlenen konserde sahne alan ünlü şarkıcı Bengü, söylediği birbirinden güzel şarkılarla izleyenlerini coşturdu.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen konseri izlemeye Belediye Başkanı Bülent Kar, Başkan Yardımcısı Recep Kafes, meclis üyeleri, davetliler ve binlerce vatandaş geldi. Gökyüzünü aydınlatan havai fişek göterileri ile sahneye gelen şarkıcı Bengü, Serdar Ortaç'la birlikte söyledikleri son günlerin en çok dinlenen şarkısı "Korkma Kalbim" ile geceye başladı. Ortaç'ın birbirinden güzel bestelerini seslendiren Bengü, sempatik tavrı ve sahne performansıyla göz doldurdu. İzmirli olmasına rağmen Manisa'ya da yakınlığı

dolayısıyla aynı zamanda Manisalı olduğunu belirterek kalabalığa "hemşehrilerim" diye hitap eden Bengü, bazı şarkılarılarını hayranlarıyla birlikte söyledi. Meydanı dolduran çocuk, genç, yaşlı binlerce kişi, Bengü'nün şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

Bugün 48. yaşına giren Belediye Başkanı Bülent Kar, Bengü'ye hediye vermek için çıktığı sahnede doğum günü sürpriziyle karşılaştı. Başkanın yeni yaşına girdiğini bilen Bengü, "Mutlu yıllar başkanım" diyerek Başkan Kar'ı karşıladı. Bengü'ye teşekkür eden Başkan Kar, Bengü'ye Manisa'dan yetişerek tahta çıkan 7 Osmanlı padişahından biri olan Kanuni Sultan Süleyman'ın tuğrasını ve bir buket çiçek hediye etti. Başkan Kar'a teşekkür eden Bengü, daha sonra yine duygusal ve hareketli şarkılarıyla konsere devam

etti. Geç saatlere kadar süren konserde, Manisalılar unutulmaz bir gece yaşadı.

(ÖA-OK-Y)