Manisalı Kadınlar Şarkılarla 'Hayır' Dedi

Manisalı Kadınlar Şarkılarla 'Hayır' Dedi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Manisalı kadınlar şarkılarla 'hayır' dediMANİSA'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Manisa Kadın Platformu çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, besteledikleri şarkılarla 16 Nisan'da oylanacak yeni anayasaya 'hayır' dedi.

Manisalı kadınlar şarkılarla 'hayır' dedi

MANİSA'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Manisa Kadın Platformu çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, besteledikleri şarkılarla 16 Nisan'da oylanacak yeni anayasaya 'hayır' dedi.

Manisa'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Manisa Kadın Platformu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlaması yapıldı. Kadınların kutlamasına CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de destek verdi. Slogan atan kadınların ellerinde 'Tacize, tecavüze hayır, kadınlar birlikte güçlü', 'Kadınlar yaşasın çocuklar gülsün', 'Özgürlüğüm için hayır' yazılı pankartlar taşıdı. Kutlama öncesinde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Manisa Temsilcisi Semiha Hasgör ve Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Gülbahar Tahmilci basın açıklaması yaptı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Hasgör, kadınlara yönelik şiddetin son bulmasını istedi. ADD Başkanı Gülbahar Tahmilci ise, cinsiyetçi yaklaşımlardan vazgeçilmesini talep etti. Tahmilci, Başkanlık dayatmalarından vazgeçilerek tüm kesimlerin hak ve taleplerinin yer aldığı, her türlü ayrımcılığa son verecek, eşitlikçi, özgürlükçü ve demokratik bir anayasa toplumsal mutabakatla yapılmalıdır. İşyerinde, evde ve sokakta kadına yönelik taciz, tecavüz ve mobingin son bulması için düzenlemeler yapılmalıdır diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından kadınlar besteledikleri 'hayır' şarkısını hep birlikte söyledi. Meydanda şarkı söylemeye kadınlara Manisa'nın kadın Milletvekili Tur Yıldız Biçer de eşlik etti.

Şarkının ardından kadınların kutlaması sona erdi.

Manisalı Kadınlar Şarkılarla 'Hayır' Dedi
Manisalı Kadınlar Şarkılarla 'Hayır' Dedi
Manisalı Kadınlar Şarkılarla 'Hayır' Dedi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title