Manisa Tabip Odası'ndan da Tepki

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Turgutlu Devlet Hastanesi'nde görevli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nalan Uygun'a (46), bir hasta yakını tarafından fiziksel saldırıda bulunulmasına tepkiler sürüyor.

Turgutlu Devlet Hastanesi'nde görevli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nalan Uygun'a (46), bir hasta yakını tarafından fiziksel saldırıda bulunulmasına tepkiler sürüyor. Manisa Tabip Odası öncülüğünde sağlık çalışanları, saat 12.30'da, Turgutlu Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya geldi. Manisa Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Şahut Duran'ın yanı sıra Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Üyesi Mübeccel İlhan, Manisa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Hüseyin Köz, CHP eski milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Yakup Çilel, CHP Turgutlu Belediye Başkan adayı Çetin Akın ve Uygun'un meslektaşları katıldı. Uzm. Dr. Şahut Duran, Sağlık alanında yaşanan her şiddet olayı, sağlık hizmetlerini aksatmakta ve sağlık çalışanlarıyla halkımızın arasını açmaktadır. Halkımızı bu konuda sağduyulu olmaya, kendisine hizmet eden sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Ayrıca, bu konuda basının da sorumluluk taşıdığına inanıyoruz. Özellikle sağlıkla ilgili haberlerde daha duyarlı ve objektif davranmalarını bekliyoruz. Meslektaşımıza acil şifalar dilerken, saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması istiyoruz. Meslektaşımızın her zaman destekçisi olacağımızı ve tüm hukuksal sürecin müdahili ve takipçisi olacağımızı basına ve kamuoyuna duyururuz dedi.

Manisa Tabip Odası'ndan da Tepki
Manisa Tabip Odası'ndan da Tepki
Manisa Tabip Odası'ndan da Tepki
Manisa Tabip Odası'ndan da Tepki

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title