Manisa: Salihli'de Başkan Ertuğrul'a Pamukçudan Güvenoyu

Manisa: Salihli'de Başkan Ertuğrul'a Pamukçudan Güvenoyu

- Manisa'nın Salihli İlçesi'nde 122 Nolu Salihli Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda Mevcut Başkan Zeki Ertuğrul, 196 Oyla Tekrar Seçilirken, Rakibi Ülfet Tekin İse 179 Oy Alabildi.

Manisa: Salihli'de Başkan Ertuğrul'a Pamukçudan Güvenoyu

- Manisa'nın Salihli İlçesi'nde 122 Nolu Salihli Pamuk Tarım Satış Kooperatifi olağan genel kurulunda mevcut başkan Zeki Ertuğrul, 196 oyla tekrar seçilirken, rakibi Ülfet Tekin ise 179 oy alabildi.

Tariş hizmet binasında gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını Bircan Nurlu yaptı. 381 üyenin sandık başına gittiği seçimlerde başkan Zeki Ertuğrul 196 oyla seçimi kazanarak güven tazelerken, rakibi Ülfet Tekin ise 179 oyda kaldı.

122 Nolu Salihli Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Zeki Ertuğrul kongrede yaptığı konuşmasında, Tariş gibi bir camiada görev almaktan ve Tariş ortakları ile iç içe olmaktan gurur duyduğunu belirterek, "Salihli kooperatifimiz olarak başarılı kooperatifler arasında yer alıyoruz. Bunu hepimiz bir bütün olarak başarıyoruz. Ürün tesliminde ve delege sıralamasında üst sıralardayız. Bu ortaklarımızın Tariş'i ne kadar çok benimsediğinin göstergesidir" dedi. Pamuk üretiminin yeniden cazip hale gelmesi ve pamukçunun para kazanması için görüşlerini de açıklayan Ertuğrul, "Bugün tarımın en büyük sorunu yüksek maliyet ve düşük rekoltedir. Biz çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Eskiden dönümde 300-350 kilo pamuk alınırdı, şimdi bu 600 kiloya kadar yükseldi. Rekolte yükseldi. Sıra maliyeti düşürmekte. Unun için de kooperatif olarak bu yıl ilk kez pamuk toplama makinası aldık. Maliyeti düşürmek için bunu yapmamız gerekiyor. Çünkü tarımın çıkış yolu rekolteyi yükseltmek ve maliyetleri düşürmekten geçiyor" şeklinde konuştu.

(İSK-ÖA-YK)

Kaynak: İHA