Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde Sağlık Birimi Açıldı

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde Sağlık Birimi Açıldı

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki(mosb) Fabrikalarda Çalışan İşçiler Yönelik Sağlık Birimi Açıldı. Birimin Hizmete Girmesiyle Bundan Böyle 50 Kişinin Üzerinde İşçi Çalıştıran Fabrikalar Doktor Bulundurmak Zorunda Kalmayacak.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde Sağlık Birimi Açıldı

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki(MOSB) fabrikalarda çalışan işçiler yönelik sağlık birimi açıldı. Birimin hizmete girmesiyle bundan böyle 50 kişinin üzerinde işçi çalıştıran fabrikalar doktor bulundurmak zorunda kalmayacak.

MOSB 112 Komuta Merkezi bünyesindeki Ortak Sağlık Birimi'nin açılışını Vali Yardımcısı A. Zeki Özkan, Belediye Başkanı Bülent Kar, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz gerçekleştirdi. Dr. Hülya-Tahir Pirinççi çifti tarafından açılan sağlık merkezi sayesinde OSB'de 50'inin üzerinde işçi çalıştıran fabrikalar doktor bulundurmak zorunda kalmayacak.

Törende bir konuşma yapan MOSBMED'in sahibi Dr. Hülya Pirinççi, OSB'deki firmaların hekim talebinin artığına dikkat çekerek, "4 ve 5. bölgedeki fabrikaların da açılmasıyla birlikte 45 bin kişi çalışacak. Açtığımız bu birimde acil yardım ve sağlık hizmetleri vereceğiz" dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz ise OSB'nin hızla büyüdüğüne dikkat çekerek, OSB'deki işçi sağlığı ve güvenliğinin önemli olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Bülent Kar, "Biz OSB'deki iş adamları ile CBÜ'deki hocalarımızı Manisa'da tutamıyoruz. Beyaz yakalıların Manisa'da kalmalarını sağlamamız için her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yeni tesisler kurmalıyız. Bu nedenle atılan adımları destekliyoruz" diye konuştu.

Sağlık birimi açılışı gerçekleştirildikten sonra davetlilere kokteyl verildi.