Manisa: Manisa'da Fabrika Yangını...(1)

Manisa: Manisa'da Fabrika Yangını...(1)

Manisa'da Bir Fabrikada Çıkan Yangın Kontrol Altına Alınamıyor. Bölgeye Çok Sayıda İtfaiye Aracı Sevk Edilirken, Yangında Ölen ya da Yaralanan Olmadığı Bildirildi.

Manisa: Manisa'da Fabrika Yangını...(1)

Manisa'da bir fabrikada çıkan yangın kontrol altına alınamıyor. Bölgeye çok sayıda itfaiye aracı sevk edilirken, yangında ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Manisa'nın Mudradiye Beldesi'nde bulunan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi'ndeki MND İzolosyan Fabrikası'nda 16.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Sünger üretimi yapan fabrikada çıkan yangın kısa sürede büyüyerek fabrikayı sardı. Tamamı alevlere teslim olan fabrikada çalışan işçiler kısa sürede fabrikadan tahliye edildi. Yangına Manisa Organize Sanayi Bölgesi İtfaiyesi, Manisa Belediyesi İtfaiyesi ve çevre itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın sünger üretiminde kullanılan kimyasal maddelerin de etkisiyle büyüyerek devam ediyor. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi zaman zaman yetersiz kalırken, yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.