Manisa: Manisa'da Bayram Arifesinde 3 Günlük Bebek Bulundu

Manisa: Manisa'da Bayram Arifesinde 3 Günlük Bebek Bulundu

Ramazan Bayramı Arifesinde, Manisa'da Bir Caminin İçinde 3 Günlük Olduğu Belirlenen Bir Kız Bebek Bulundu. Sağlık Durumu İyi Olan Bebeğe Hemşireler "Arife" Adını Koydu.

Manisa: Manisa'da Bayram Arifesinde 3 Günlük Bebek Bulundu

Ramazan Bayramı arifesinde, Manisa'da bir caminin içinde 3 günlük olduğu belirlenen bir kız bebek bulundu. Sağlık durumu iyi olan bebeğe hemşireler "Arife" adını koydu.

Talihsiz bebek bu akşam iftar saatinden sonra fark edildi. Edinilen bilgilere göre, İstasyon Camii'ne yatsı namazı için gelen görevli imam ve vatandaşlar, caminin içinde kundağa sarılmış bir bebek olduğunu fark etti. Olayı ihbar alan Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekipleri camiye gelerek bebeği Moris Şinasi Çocuk Hastanesi'ne götürdü. Doktor Selahattin Aksoy'un muayene ettiği bebeğin kız olduğu ve yaklaşık 2-3 günlük olduğu belirlendi. Doktor Aksoy, 2 kilo 900 gram olan bebeğin göbek bağının henüz taze olduğunu ve herhangi bir sağlık kurumunda dünyaya gelmiş olabileceğini belirtti. 3-4 saattir aç olan bebeği hemşireler besledi. Bebeğin bakımını yapan hemşirelerden Ayşe Ayhan, bebeğin bayram arifesinde bulunması ve kız olması sebebiyle ismini Arife koyduklarını söyledi.

Bu arada, bebeğin bırakıldığı İstasyon Camii cemaati bayram arifesinde böylesine üzücü bir olayla karşılaşmanın şokunu yaşadıklarını ifade ederek, bebeği bırakan kişi ya da kişilere tepki gösterdi. Polis, bebeğin annesinin bulunması amacıyla il genelinde araştırma başlattı.

Kaynak: İHA