Manisa Kitap Fuarı 28 Eylül'de Açılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Manisa Kitap Fuarı 28 Eylül'de Açılıyor

Bültenler - Haberler | Güncel
Manisa Kitap Fuarı 28 Eylül'de Açılıyor

Manisa 2. Kitap Fuarı, 28 Eylül Cuma günü Fuar Merkezi'nde açılacak. 10 gün sürecek olan fuarda 50'den fazla yayınevi ve birçok ünlü yazar Manisalı kitapseverlerle buluşacak.

Manisa büyük kültür şölenine hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Manisa Kitap Fuarı büyük ilgi görmüştü. Bu yıl fuarın kapıları ikinci kez kitapseverlere açılacak.

50'den fazla yayınevi ve birçok ünlü yazar Manisalı kitapseverlerle buluşacak. 28 Eylül - 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan fuara Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve çeşitli kurumlar destek oluyor.

Fuar boyunca ünlü yazar ve çizerler imza günlerinde kitapseverlerle bir araya gelecek. Ahmet Ümit, Engin Alan, Nilgün Bodur, Mustafa Balbay, İsmail Saymaz, Şükrü Erbaş, Ot dergisi yazarları Murat Menteş, Kutup Şimşek, Rewhat, Ali Lidar, Gazeteci-Yazar Saygı Öztürk, Bülent Üstün (Kötü Kedi Şerafettin), özellikle çocukların ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği genç yazar Koray Yersüren ve daha birçok yazar kitapseverler için Manisa'da olacak.

Fuar boyunca çeşitli söyleşiler ve programlar da düzenlenecek. Daha önce Manisa'da iki kez seyirciyle buluşan "Bir Tat Edebiyat" fuarda da edebiyat ziyafeti sunacak.

ŞİİR VE TÜRKÜ DİNLETİSİ

Usta Şair Şükrü Erbaş ve Sanatçı Metin Karausta, kitap fuarında sanatseverlerle bir araya gelip, şiir ve türkü dinletisi gerçekleştirecek.

Fuarda yerel yazalar da okuyucularla buluşma imkanı bulacak.

10 gün boyunca Manisa'nın dört bir yanından öğrencilerin servislerle fuara getirilmeleri sağlanacak.

Manisa 2.Kitap Fuarı 27 Eylül Cuma günü sabah saat 10.00'da ziyaretçilere açılacak. Resmi açılış ise aynı gün saat 14.00'da gerçekleştirilecek.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500