Manisa, İsveç'in Kalmar Şehriyle 'Sürdürülebilir Turizm' Çalışmalarına Hız Verdi

Manisa, İsveç'in Kalmar Şehriyle 'Sürdürülebilir Turizm' Çalışmalarına Hız Verdi

Manisa, İsveç'in Kalmar Şehriyle 'Sürdürülebilir Turizm' Çalışmalarına Hız Verdi
CHA - Haberler | Güncel

Manisa Belediyesi, Turkey-sweden Network (Tusenet) Çalışması Kapsamında Kardeş Şehir İsveç'in Kalmar Şehriyle Yürütülen Sürdürülebilir Turizm Projesi Çalışmalarına Hız Verdi.

Manisa Belediyesi, Turkey-Sweden Network (TUSENET) çalışması kapsamında kardeş şehir İsveç'in Kalmar şehriyle yürütülen sürdürülebilir turizm projesi çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda İsveç'ten gelen Jan Martinsonn ve Annelie Anderson, Manisa Belediye Başkan yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu ve Erdal Nohutçu'ya, ortak çalışmayla ilgili bir sunum yaptı. Başkan Yardımcısı Ustamehmetoğlu, konuyla ilgili açıklamasında, "Manisa'nın turizm tanıtımıyla ilgili olarak, kardeş şehir Kalmar'dan gelen yetkililerle görüşmeler yaptık. İki kardeş şehrin tanıtımı konusunda ortaklık anlaşması var. Bu projeyle iki ülkenin kültürü ve ananevi değerleri tanıtılacak." dedi.

TUSENET hakkında da bilgi veren Ustamehmetoğlu, "Bu proje, Türkiye ile İsveç işbirliği programının bir parçasıdır. Beş İsveç ve 22 Türk belediyesi arasında oluşturulan altı İsveç-Türk belediyeleri ağıyla İsveç Belediyeler Birliği (SALAR) ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasındaki işbirliği üzerine kurulmuştur. Gelecekteki Avrupa Birliği (AB) üyeliği yolunda profesyonel kuruluşlar olarak rol alabilmeleri için Türk belediyelerine ve TBB'ye iyi yönetişim, etkinlik, demokrasi, eylemlerde şeffaflık, kapasite geliştirme, belediye çıkarlarını koruma, farklı paydaşlarla işbirliği gibi alanlarda destek verilecektir. Programın en önemli parçası, Türkiye ve İsveç'teki yerel yönetimler arasında ikili işbirliğidir. Bu noktada Manisa Belediyesi de Kalmar Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayarak projeye dahil olmuştur. Proje, 2006 ile 2010 yılları arasında uygulanacaktır." şeklinde konuştu.

Başkan Yardımcısı Nohutçu da iki ülkenin işbirliğinin sürdürülebilir turizm projesine hız verileceğine dikkat çekti. Nohutçu, "Proje kapsamında geliştirilen sürdürülebilir turizm çalışması, iki ülkenin şehirlerinin tanıtımı ve turizm potansiyelini arttırmak için son derece verimlidir. Proje kapsamında sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi için iki belediye, karşılıklı ziyaretler yaparak projeye işlevsellik kazandıracak." dedi. (CİHAN)

Manisa, İsveç'in Kalmar Şehriyle 'Sürdürülebilir Turizm' Çalışmalarına Hız Verdi

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title