Manisa: Fransa'da, "Ermeni Soykırımını İnkar Yasası Tasarısı"nın Oylanmasına Tepkiler

Manisa: Fransa'da, "Ermeni Soykırımını İnkar Yasası Tasarısı"nın Oylanmasına Tepkiler

- Ege Belediyeler Birliği (Ebb) Başkanı ve Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Birlik Olarak, 'Sözde Ermeni Soykırımı'nı Gündeme Taşıyan Fransız Parlamentosu'nu Kınadıklarını Bildiren Bir Açıklama Yaptı.

Manisa: Fransa'da,

- Ege Belediyeler Birliği (EBB) Başkanı ve Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, birlik olarak, 'Sözde Ermeni Soykırımı'nı gündeme taşıyan Fransız Parlamentosu'nu kınadıklarını bildiren bir açıklama yaptı.

Son günlerde, Fransa parlamentosunda gündeme gelmesi muhtemel Sözde Ermeni Soykırım tasarısı ile ilgili gelişmeleri üzüntüyle takip ettiklerini ifade eden EBB Başkanı Bülnet Kar, "Fransa'nın bu konuyu her yıl gündeme getirmekle ne yapmak istediğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu durum Türk halkını rencide edici bir rahatsızlık vermektedir. Ege Belediyeler Birliği olarak Fransa'nın Aziz Türk Milleti'nin manevi şahsiyetine zarar vermek için çalışan ermeni lobisinin esiri olduğunu düşünüyoruz. Fransayı bir kez daha uyarıyoruz. Vereceğiniz bu karar Fransa'nın üzerinde kara bir leke olarak kalacaktır. Alınacak böylesi bir karar sonrası Ege Belediyeler Birliği Fransa belediyeleri ve ticari firmalarıyla ilişkilerini gözden geçirecektir" dedi.

(ÖA-YK)