Manisa'daki Yangın Kısmen Kontrol Altında

Manisa'daki Yangın Kısmen Kontrol Altında

Orman Genel Müdürlüğü Yangın Hareket Merkezi'nden Yapılan Açıklamada, Manisa'ya Bağlı Karakoca Köyü Yakınlarında Bu Sabah Çıkan Orman Yangınının, Köyleri Etkilemesinin Önlendiği ve Kısmen Kontrol Altına Alındığı Bildirildi.

Manisa'daki Yangın Kısmen Kontrol Altında

Orman Genel Müdürlüğü Yangın Hareket Merkezi'nden yapılan açıklamada, Manisa'ya bağlı Karakoca Köyü yakınlarında bu sabah çıkan orman yangınının, köyleri etkilemesinin önlendiği ve kısmen kontrol altına alındığı bildirildi.

Yazılı açıklamada, bu sabah 11.30'da çıkan orman yangınına 10 helikopter, 14 uçak, 70 arazöz, 550 yangın işçisi ile müdahale edildiği belirtildi.

Şiddetli rüzgar nedeniyle yangının kontrol altına alınmasında büyük güçlükler yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, tehlike nedeniyle 3 köyün boşaltıldığı hatırlatılarak, yangının ağaçlandırma sahasında ve açık alanda etkili olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Orman Genel Müdürlüğü Teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait tüm güçlerin yangına yönlendirildiği, diğer bölgelerden de takviye ekipler gönderildiği belirtilerek, sürdürülen yoğun çalışmalar sonucunda, yangının köyleri etkilemesinin önlendiği ve kısmen kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının da devam ettiği bildirildi.