Manisa'da Orman Yangını

Manisa'da Orman Yangını

Manisa'da, 4 Gündür Devam Eden Orman Yangını Bugün Yerleşim Birimlerine Kadar Ulaştı. Şu Ana Kadar Yapılan İlk Belirlemelere Göre, Toplam 40 Hektardan Fazla Ormanlık Alan Yandı.

Manisa'da Orman Yangını

Manisa'da, 4 gündür devam eden orman yangını bugün yerleşim birimlerine kadar ulaştı. Şu ana kadar yapılan ilk belirlemelere göre, toplam 40 hektardan fazla ormanlık alan yandı.

Geçen pazar günü Süreyya piknik alanı arka tarafındaki çamlık sahada ve 4 günde İzmir sınırlarına ulaşan yangın öğleden sonra yerleşim birimlerine kadar ulaştı. Alevlerin Çiçekli köyüne de yaklaştığı belirtiliyor. Manisa sınırlarındaki Karakoca köyündeki yaşlı vatandaşlar köyden uzaklaştırılırken, İzmir il sınırlarındaki Yakaköy'de tamamen boşaltıldı. Yangına, havadan 2 uçak ve 7 helikopter, karadan 20 arazöz ve 300'den fazla ekiple müdahale sürüyor. Bu arada, kaybolduğu bildirilen 14 yaşlarındaki

çocuğun bulunduğu belirtildi.

Ayrıca, bölgede çalışan orman işçilerinin konaklama alanında bazı çadırların yandığı bildirildi. Yerleşim birimlerinde Kızılay ve sivil savunmaya bağlı ekipler de bulunuyor.

Yangın mahalline giden Vali Refik Arslan Öztürk söndürme çalışmalarını incelerken, Ankara'daki ilgili makamlara da yangınla ilgili son durumu aktardı. Vali Öztürk, günlerdir süren çalışmalara rağmen alevlerin önüne geçilemediğini, tedbir amaçlı bazı köylerde halkın uzaklaştırıldığını söyledi. Dün yanan bölge dışında bugün farklı yerlerde aniden çıkan alevlerin normal olmadığını belirten Vali Öztürk, şöyle konuştu: "Bu yanan yeni alanlardaki alevler, soğutma çalışmaları kıvılcımları değil. Rüzgar da sık

sık yön değiştirdiği için söndürme çalışmaları çok etkili olmuyor. Devletin tüm imkanları seferber edilmiş durumda. Umarız en kısa zamanda yangını söndürmeyi başarırız."

Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

(ÖA-YK-HO-Y)