Manisa'da, Emlakçılara Tapu Mevzuatı Semineri...

Manisa'da, Emlakçılara Tapu Mevzuatı Semineri...

Manisa Emlakçılar Derneği Tarafından Organize Edilen Tek Seanslık Seminerde Üyelere Tapu Mevzuatıyla İlgili Konular Anlatıldı.

Manisa'da, Emlakçılara Tapu Mevzuatı Semineri...

Manisa Emlakçılar Derneği tarafından organize edilen tek seanslık seminerde üyelere tapu mevzuatıyla ilgili konular anlatıldı.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Birliği'nde düzenlenen seminere 1.Tapu Müdürü Fazlı Aktaş, 2.Tapu Müdürü Hüseyin Ceran ve Kadastro Müdürü Adnan Artun konuşmacı olarak katıldılar. Manisa'da sayıları 200'e yaklaşan emlakçıların, yeni mevzuatla ilgili bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen seminere üyeler büyük ilgi gösterdi. Emlakçılar Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, Mortgage'nin mecliste kabul edilmesinin ardından emlak sektöründe yeni bir dönemin başladığına dikkat çekti. Tapu mevzuatı ve emlak sektörüyle ilgili yeni yasal düzenlemelerin iyi bilinmesi gerektiğini dile getiren Bahattin Akyüz, "Derneğimize üye olan tüm emlakçı arkadaşlar, vatandaşa bu işin kanuni detaylarını anlatmakla mükelleftir. Bunu yapabilmeleri için kanunları iyi bilmek zorundalar. Bu nedenle seminerlerle üyelerimizin bilinçlenmesini sağlıyoruz" diye konuştu. Yaklaşık 170 emlakçının katıldığı seminerde üyelere dürüm ve ayran dağıldı. Daha sonra 1.Tapu Müdürü Fazlı Aktaş, 2.Tapu Müdürü Hüseyin Ceran tapu mevzuatı konusunda bilgiler verdiler. Kadastro Müdürü Adnan Artun da kadastro, ölçümler, arsa emlak ve arazi satışları konusunda yapılan değişiklikleri üyelere anlattı.

(ÖA-YK)

16.03.2007 18:19 TSİ

Kaynak: İHA