Manisa'da, Diyanet Eğitim Merkezi'nin Temeli Atıldı

Manisa'da, Diyanet Eğitim Merkezi'nin Temeli Atıldı

Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin Temeli, TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç ve Diyanet İşleri Bakanı Ali Bardakoğlu'nun Yanı Sıra Çok Sayıda Kişinin Katıldığı Törenle Atıldı.

Manisa'da, Diyanet Eğitim Merkezi'nin Temeli Atıldı

Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin temeli, TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç ve Diyanet İşleri Bakanı Ali Bardakoğlu'nun yanı sıra çok sayıda kişinin katıldığı törenle atıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Manisa Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla 6 bin metrekarelik alana yapılacak olan Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin temel atma törenine TBMM 22 Dönem Başkanı Bülent Arınç, Diyanet İşleri Bakanı Ali Bardakoğlu, bugün göreve başlayan Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Bülent Kar, Emniyet Müdürü Adem Aydemir, İl Müftüsü Namık Hisar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Manisa milletvekilleri Mehmet Çerçi, İsmail Bilen, daire müdürleri, oda başkanları, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Manisa Belediyesi'nin tahsis ettiği 1. TOKİ konutlarının yanında inşasına başlanan eğitim merkezinin temel atma töreninde, merkezin yapımına vatandaşlar adına katkıda bulunmak üzere kurulan derneğin başkanı Halit Moralıoğlu, Belediye Başkanı Bülent Kar ve İl Müftüsü Namık Hisar birer konuşma yaptılar. Manisa'da ayağının tozuyla ilk temel atma törenine katılan Vali Celalettin Güvenç, "Buraya rahata değil, çalışmaya geldik. Bu merkezde aydın çocuklarımızın yetişeceğini umut ediyorum." dedi. TBMM 22 Dönem Başkanı Bülent Arınç kısa bir konuşma yaparak emeği geçenlere teşekkür etti. Diyanet İşleri Bakanı Ali Bardakoğlu da Manisa denince akla tarih geldiğine dikkat çekerek, "Çok önemli değerleri bünyesinde barındıran Manisa'ya Türkiye'nin en prestijli merkezini yaptık. Bu merkez ülke genelinde görev yapan binlerce personel için de çok faydalı olacak." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bülent Arınç, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ve diğer davetliler aynı anda butona basarak Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin temeline ilk harcı döktüler. 4 milyon YTL'ye mal olacak Merkez'in 8 Eylül 2009 tarihinde resmi açılışının yapılacağı belirtildi.

(MY-ÖA) 17.05.2008 14:50 TSİ