Manisa'da Bayramlaşma

Manisa'da Bayramlaşma

Manisa'da Kurban bayramı dolayısıyla Öğretmenevi'nde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Manisa'da Bayramlaşma

Manisa'da Kurban bayramı dolayısıyla Öğretmenevi'nde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Törene, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Tugay Komutanı Tuğgeneral Nehir Aydın, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Vali Daşöz, bayramların sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın doruğa çıktığı müstesna günler olduğunu söyledi.

Ülke olarak terör saldırısı sonucu şehitlerin acıları taze iken Van'da yaşanan deprem felaketi ile ikinci bir acının yaşandığını hatırlatan Vali Daşöz, bayram arifesinde de Manisa'dan 2 şehidin gözyaşları arasında toprağa verildiğini söyledi.

Vali Daşöz, "Çok duygulu, üzüntülü günleri yaşadık. Bu üzüntülü günlerimizde bir ve bütün olduğumuz bir kez daha net bir şekilde ortaya çıktı ve tüm dünyaya gösterildi. Bayramlar geçmişten bugüne, bugünden geleceğe giden zaman içerisinde hepimizin ortak paydalarını ve değerlerini oluşturan, milletin birlik ve beraberliğine büyük katkısı olan günlerdir" dedi.

Manisa Valisi Daşöz, beraberinde protokol üyeleri ile Manisa İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki 68 çocuğun barındığı Sevgi Çocuk Yuvası ile 12-18 yaş gurubu 50 çocuğun kaldığı Erkek Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret ederek çocuklara bayram harçlığı ve çeşitli hediyeler verdiler.

Çocukları ziyaretin ardından Manisa Belediyesi Huzurevi ile Özel Dinlenme Evi'nde kalan yaşlıları da ziyaret eden Vali Daşöz ve beraberindeki protokol üyeleri son olarak şehit ailesini ziyaret etti.

Hakkari Çukurca'da 2006 yılında mayın patlaması sonucu şehit olan Timuçin Akdağ'ın baba evini ziyaret eden Vali Daşöz, kurban bayramlarını kutladığını söyledi.

- MANİSA