Manisa'da 2 Traktör Birden Devrildi, 19 Tarım İşçisi Yaralandı

Manisa'da 2 Traktör Birden Devrildi, 19 Tarım İşçisi Yaralandı

Manisa’da, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tarım işçilerini taşıyan traktör yol kenarındaki sulama kanalına devrildi.

Manisa'da 2 Traktör Birden Devrildi, 19 Tarım İşçisi Yaralandı

Manisa’da, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tarım işçilerini taşıyan traktör yol kenarındaki sulama kanalına devrildi. Aynı yöne seyir halinde olan başka bir traktör sürücüsü de sulama kanalına yuvarlanan traktöre çarpmamak için direksiyonu kırınca o da sulama kanalına yuvarlandı. Kazada iki traktörün römorkunda bulunan 19 işçi yaralandı.

Mehmet Murat’ın kullandığı 45 E 9762 plakalı traktör, Şehzadeler ilçesi Harmandalı Mahallesi Hacıeliler kanal yolu üzerinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu su kanalına yuvarlandı. Aynı yönde seyir halinde olan, ismi öğrenilemeyen diğer traktörün sürücüsü de kaza yapan traktöre çarpmamak için direksiyonu çevirince aynı kanala düştü. Kazada, traktör sürücüleriyle birlikte 19 tarım işçisi yaralandı. Kazayı görenler durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri yaptığı müdahalenin ardından yaralılar ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Mehmet Murat'ın hayati tehlikesinin olduğu belirtilirken diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazada yaralanan işçilerin isimleri şu şekilde: Sezgin Altınbaş, Mercan Murat, Aziz Murat, Mehmet Murat, Adile Bingöl, Naile Bingöl, Erkan Şahin, Yusuf Şahin, Şahin Döne, İslam Bingöl, Halil Ayhan, Refike Ayhan, Zeliha Ayhan, Suzan Karayılan, Gamze Yarar, Emine Yarar, Besra Şahin, Dersun Şahin ve Zeliha Murat.