Manisa: Alaşehir'in Kiraz İhracatı Şampiyonuna Plaket
Haberler » Yerel » Haber

Manisa: Alaşehir'in Kiraz İhracatı Şampiyonuna Plaket

- Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde 2006 Yılında En Fazla Kiraz İhracatı Yapan İşadamı Süleyman Çelikoğlu, Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş Tarafından Teşekkür Plaketi ile Ödüllendiridli.

Manisa: Alaşehir'in Kiraz İhracatı Şampiyonuna Plaket

- Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde 2006 yılında en fazla kiraz ihracatı yapan işadamı Süleyman Çelikoğlu, Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş tarafından teşekkür plaketi ile ödüllendiridli.

Alaşehir Vergi Dairesi'ne kayıtlı olan işadamı Süleyman Çelikoğlu, bu yıl 5 bin ton kiraz ihracatıyla ilçede rekor kırdı. Çelikoğlu'na ait üzüm işleme tesisini ziyaret eden Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş, Çelikoğlu'na ekonomiye ve ilçeye katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Daş, "Alaşehir'e gelen ve yatırım yapmak isteyen her firmaya belediye olarak her türlü kolaylığı gösteriyoruz. Bundan sonra devletten belediyelere yapılacak yardımlar da nüfus yoğunluğuna göre değil, o ilçede vergi verenlerin vergi oranlarına göre yapılacak. Bu açıdan Alaşehir'de yaklaşık 60 tane yaş sebze ve meyve işleme tesisi var ancak bunların bir çoğu başka il ve ilçelere kayıtlı. Dileğimiz buraya yatırım yapan firmaların da Alaşehir Vergi Dairesi'ne kayıtlı olmalarıdır. Çünkü biz Ege'nin incisi,Türkiye'nin birincisi olmaya aday bir ilçeyiz."dedi.

İhracatçı Süleyman Çelikoğlu ise "Alaşehir Vergi Dairesi'ne kayıtlı olmamdan dolayı Alaşehir'e bir katkımız olacaksa bundan mutluluk duyarız. Yeni yasa gereği belediyelerin alacakları yardımların vergi oranına göre değerlendirileceği için, buraya kayıtlı olmak tabi ki belediyeler için bir avantaj. Dileğim başkanımızın arzularının gerçekleşmesidir. Bizler de Alaşehir'i yaş sebze ve meyve ihracat merkezi haline getirmek için çalışacağız" diye konuştu. Başkan Kadir Daş daha sonra ihracatçı Süleyman Çelikoğlu'na teşekkür plaketini verdi.

(ND-ÖA-YK)