Manisa: Akhisar'da Adliye Lojmanları Yapılıyor

Manisa: Akhisar'da Adliye Lojmanları Yapılıyor

- Bir Yıl İçersinde Bitirilerek Hizmete Giren Akhisar Adliye Sarayı'ndan Sonra, 20 Konutluk Adliye Lojmanları da Yapılıyor. Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Adliye Lojmanları İçin Müteahhit ve İnşaat Mühendisleri ile Bir Araya Geldi.

Manisa: Akhisar'da Adliye Lojmanları Yapılıyor

- Bir yıl içersinde bitirilerek hizmete giren Akhisar Adliye Sarayı'ndan sonra, 20 konutluk Adliye Lojmanları da yapılıyor. Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Adliye lojmanları için müteahhit ve inşaat mühendisleri ile bir araya geldi.

Adliye Sarayı konferans salonunda yapılan toplantıda, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın Akhisar'da eksikliği duyulan Adliye Lojmanları konusunda Bakanlığın çok olumlu yaklaştığını belirtip,"Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı" adına, lojman olmaya uygun şartlara uygun 20 dairelik bir bina, şartlara uygun bina bulunmazsa kısa zamanda bitirilmek şartı ile uygun bir yerde bulunacak bir arsa üzerine yapılması düşünülüyor. Bu konuda sizler Akhisar'ın inşaat sektöründe olan işadamları olarak bizlere kısa zamanda önerilerinizi sunmanızı bekliyoruz. Toplantıya işleri nedeni ile katılamayan arkadaşlarınızın da bilgilendirilmesini istiyoruz. Objektif olarak, ileriki günlerde, "Bizim elimizde böyle bir bina veya uygun bir arsa vardı" denmesini istemiyoruz." dedi. Toplantıya katılanlara, Adalet Bakanlığı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Levazım Taşra Şube Müdürlüğü, Gayrimenkul Bürosu'nun "Lojman İhtiyacı" konulu yazıları dağıtıldı. Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın toplantıya katılanlara, ikramda bulundu ve burada da en kısa zamanda neticeye ulaşmak için ilgilerini beklediğini söyledi.

(KS-Mİ-

(KŞ-Mİ-)