Manisa 467. Uluslararası Mesir Festivali Tanıtım Yemeği...

Manisa 467. Uluslararası Mesir Festivali Tanıtım Yemeği...

Manisa Belediyesi Tarafından Bu Sene 467. Düzenlenecek Olan Uluslararası Mesir Festivalinin Tanıtım Programı, İstanbul Anemon Galata Otelde Düzenlenen Yemekte Yapıldı.

Manisa 467. Uluslararası Mesir Festivali Tanıtım Yemeği...

Manisa Belediyesi tarafından bu sene 467. düzenlenecek olan Uluslararası Mesir Festivalinin tanıtım programı, İstanbul Anemon Galata otelde düzenlenen yemekte yapıldı.

Sabah Sepetçiler Kasrı'nda yapılan basın toplantısının ardından akşam da Anemon Galata Otel'de yemek düzenlendi. 467. Mesir Festivali tanıtım yemeğine Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Belediye Başkanı Bülent Kar, Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Sevinç, Recep Kafes, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Manisayı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, ulusal basın temsilcileri katıldı. Programa ünlü sanatçı Nükhet Duru, Manisalı sinema sanatçısı Ebru Aykaç da Hafsa Sultan'ı temsilen katıldılar.

Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, her yıl nevruz günü başlayan festivalin geçtiğimiz yıllarda yapılan girişimlerle bugün uluslararası boyuta ulaştığını belirterek, "Dünyanın bir çok yerinden yabancı konuklarımız, Mesir Festivali'nde Manisalılarla buluşuyor ve Manisamız festival boyunca bir çok gelenek ve kültüre ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 467. kutlayacağımız festivalin ülkemizde ve dünyada tanıtımının daha iyi yapılması amacıyla bu basın toplantısını İstanbul'da yapma gereği hissettik. Amacımız bu vesileyle ülkemizin en köklü geleneği olan Mesir'in önce Türkiye'de sonra dünyada hak ettiği yeri almasıdır" dedi.

(ÖA-YK)

16.03.2007 18:11 TSİ