Manga 'We Could Be The Same'le Yarışacak

Manga 'We Could Be The Same'le Yarışacak

55. Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda, Manga 'We Could Be The Same Şarkısıyla Yarışacak.

Manga 'We Could Be The Same'le Yarışacak

Bu yıl Norveç'in Oslo kentinde gerçekleştirilecek 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Manga, düzenlenen özel bir geceyle yeni şarkısını tanıttı. Manga Grubu, şarkılarının tüm dünyaya "Sevgi"yi anlatacağını söyledi.

TRT'nin Tepebaşı Stüdyoları'nda gerçekleştirilen basın toplantısının ardından grup, "We could be the same" (Aynı Olabiliriz) isimli şarkısını canlı yayında seslendirdi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Manga grubuna güvendiklerini ve Eurovision'da iyi bir başarı elde edeceklerine inandıklarını söyledi. TRT'nin internet sayfasında düzenledikleri oylama sonucu Manga grubuyla çalışmaya karar verdiklerini dile getiren Şahin, "İnternet sayfamızda açtığımız bir oylamada Manga birinci gelmişti, bunun üzerine kendilerine bu teklifi getirdik. Tüm Eurovision programları da TRT'den canlı olarak seyeredilebilecek." dedi.

Eurovision'da bu sene yenilikler olduğunu da dile getiren Şahin, "Yarışmada bu sene şarkılar bittikten sonra oylama yapılmayacak, eserler başladıktan itibaren oylamalar başlayacak. Ayrıca, yarı finallerde de oylama yapılacak bu işi biraz zorlaştırıyor ama bizim için avantaj olabilir." şeklinde konuştu.

Doğu bloku ülkeleri için Eurovision'un çok önemli bir şey olarak görüldüğünü dile getiren Şahin, "Bu sene daha geç bir vakitte tanıtımlara başladık ülkemizde ve Doğu bloku ülkelerinde bu yarışma çok fazla önemseniyor çalışmalara geç başlamamızın nedeni aslında bu işin ateşini biraz söndürmekti." diye konuştu.

Yarışmada sadece iyi müzik yapmakla birinci olunmadığını belirten Şahin, "Yarışmada oylama var, bu sene Azerbaycan iddialı bir parçayla çıkıyor, bu bizim oylarımızı etkileyebilir ancak 1.'de olmak sonuncu da olmak önemli değil." ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını grup adına cevaplayan solist Ferman Akgül, TRT'nin kendilerine ilk teklifin geldiği andan itibaren çok sıcak davrandıklarını söyledi. Amaçlarının Türkiye'yi ve kendilerini en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getiren Akgül, şarkının ne anlattığının sorulması üzerine, "Şarkıda ne anlatmak istediğimizi söylemek istemiyorum, herkes kendince bu şarkıdan bir şeyler çıkartabilir ama özetle söylemem gerekirse, sevgiyi anlatıyoruz bu şarkımızda, herkesin birbirini sevmesiyle bütün problemlerin çözüleceğine inanıyoruz." diye konuştu.

İlk çıkarttıkları albümden bu yana geleneksel Türk motiflerini kullandıklarını söyleyen Akgül, "Bizim için bu yarışma bir festival havasında geçecek. Türk motiflerinin etkili olduğu bir tarz ortaya koyacağız." ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının ardından Manga grubu, Eurovision'da okuyacakları "Aynı Olabiliriz" isimli parçayı TRT Tepebaşı stüdyolarında canlı olarak seslendirdi.

(CİHAN)